1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. مصوبه مهم مجلس درباره قیمت گذاری…

مصوبه مهم مجلس درباره قیمت گذاری خودروهای لوکس

مصوبه مهم مجلس درباره قیمت گذاری خودروهای لوکس

به گزارش اختاز نیوز به نقل از ایسنا، در جلسه صبح روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه 1402 شورای اسلامی شهر در جلسه رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1403 در بخش هزینه ها موافقت کردند. تصویب بند د تبصره 6 این لایحه به شرح زیر. :

د- انواع خودروهای سواری و وانت دو اتاقه (کابین) با شماره پلیس شخصی در اختیار مالکان اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی که قیمت روز آنها بیش از سی و پنج میلیارد (35.000.000.000) ریال می باشد. نسبت به مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات خودرو سالانه به میزان یک درصد (1%) می باشد. مبنای محاسبه مالیات خودرو موضوع این بند قیمت روز خودرو تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور می باشد. سازمان مذکور موظف است براساس اطلاعات دریافتی از پلیس راهنمایی و رانندگی مراتب را به نحو مقتضی به افراد آسیب دیده اطلاع دهد که حداکثر تا پایان خرداد ماه 1403 به صورت اینترنتی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شود.کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی. مکلفند مالیات سالانه خودروهای تحت تصرف و فرزندان زیر هجده سال و افراد تحت تکفل را حداکثر تا پایان بهمن ماه 1303 پرداخت کنند و در صورت عدم پرداخت مشمول مقررات ماده (( 190) قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 1366 و اصلاحات بعدی. ثبت نقل و انتقال خودروهایی که طبق این بند مشمول مالیات شده اند قبل از پرداخت بدهی مالیات نقل و انتقال اعم از مالیات دارایی، نقل و انتقال قطعی و اجاره ممنوع است. متخلفین از حکم این بند مسئولیت تضامنی پرداخت مالیات متعلق را دارند. پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی نیروی انتظامی موظف است فهرست مالکان و خودروهای مشمول را بنا به درخواست سازمان امور مالیاتی حداکثر تا پایان فروردین ماه سال 1403 به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال و این امکان را در اختیار این سازمان قرار دهد. دسترسی آنلاین برای استعلام پرونده

مالیات تعیین شده در اجرای این بند قطعی است و اعتراض اشخاص در اجرای تبصره (1) ماده (216) قانون مالیات های مستقیم رسیدگی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *