1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. هدف‌گذاری ما ارتقای سطح روابط تجاری…

هدف‌گذاری ما ارتقای سطح روابط تجاری و اقتصادی با ترکیه به میزان ۳۰ میلیارد دلار است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز چهارشنبه قبل از عزیمت به ترکیه با بیان اینکه این سفر به دعوت آقای رجب بوده است. خالص اردوغان رئیس جمهور محترم ترکیه گفت: در این سفر هیئت عالی مشترک ایران و ترکیه برای مذاکره با توجه روابط دوجانبه به ویژه در زمینه مسائل اقتصادی و تجاری برقرار خواهد شد.

رئیس جمهور ترکیه را شریک مهم تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی دانست و گفت: هدف ما این است که سطح روابط تجاری و اقتصادی با ترکیه را به 30 میلیارد دلار برسانیم. توجه با ظرفیت های موجود دو کشور می توان به آن دست یافت.

به گفته آیت الله رئیسی در این سفر اسناد مهمی امضا خواهد شد که نشان از اراده دو کشور برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی.

رئیس جمهور، مذاکره در ارتباط با وی مسائل منطقه ای را محور دیگر برنامه های سفر خود به ترکیه برشمرد و گفت: یکی از مسائل مهم منطقه ای که همه مسلمانان را نگران کرده و مردم جهان را بیدار می کند موضوع فلسطین است که موضع مشترک ما و ترکیه حمایت از مقاومت مردم است. . مظلوم و او حاکم فلسطین است.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه فعالیت ها و تلاش هایی برای توقف بمباران غزه انجام شده است، گفت: به دلیل حمایت آمریکایی ها و غربی ها از رژیم صهیونیستی همچنان شاهد کشتار زنان و کودکان فلسطینی هستیم اما مطمئن هستیم. پیروزی در این میدان متعلق به فلسطین است.» و برای رژیم صهیونیستی نابودی خواهد بود.

رئیس جمهور تصریح کرد: از جمله موضوعات مهمی که در سفر به ترکیه باید مورد توجه قرار گیرد، موضوع قطع شریان های حیاتی رژیم صهیونیستی است که می تواند در توقف جنایات این رژیم علیه ملت فلسطین موثر باشد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه توسعه روابط جمهوری اسلامی و ترکیه در راستای سیاست همسایگی و روابط با کشورهای اسلامی، به عضویت ایران و ترکیه در سازمان های منطقه ای و بین المللی از جمله اکو و شانگهای اشاره کرد و افزود: امیدواریم این امر سفر منجر خواهد شد توسعه همکاری های دوجانبه، منطقه ای و فرامنطقه ای بین دو کشور.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *