1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. عراق از آمریکا در شورای امنیت…

عراق از آمریکا در شورای امنیت شکایت خواهد کرد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: «تمام اقدامات قانونی را برای توقف بمباران آمریکا از جمله شکایت به شورای امنیت انجام خواهیم داد»، این بخشی دیگر از واکنش دولت عراق به حملات نیروهای آمریکایی در این کشور است.

بغداد همچنین از تشکیل کمیته ای به ریاست مشاور امنیت ملی عراق برای جمع آوری شواهد و حمایت از موضع عراق در سطح بین المللی در شکایت به واشنگتن خبر داد.

با مشارکت گروه های مقاومت عراق در عملیات «طوفان الاقصی»، حمایت از رزمندگان فلسطینی و هدف قرار دادن پایگاه های آمریکایی در این کشور، حملات ائتلاف غربی به پایگاه های مقاومت عراق افزایش یافته است. دولت بغداد بارها مخالفت خود را با این تجاوز اعلام کرده و خواستار خروج نیروهای خارجی از خاک عراق شده است.

ارتش آمریکا صبح امروز بار دیگر مقر حشدالشعبی در غرب عراق را هدف قرار داد. در پی این تجاوز آشکار، گروه های مقاومت «کتائب حزب الله» و «کتائب سیدالشهداء» عراق با اعلام ورود به مرحله دوم عملیات علیه آمریکایی ها، اعلام کردند که هدف قرار دادن متجاوزان تا جنگ غزه ادامه خواهد داشت. متوقف می شود.

قاسم العارجی مشاور امنیت ملی عراق امروز و در پی این تصمیم دولت عراق با انتشار توئیتی در فضای مجازی تاکید کرد که هدف قرار دادن مقرهای الحشد الشعبی در القائم و جرف الصخر یک حمله و حمله است. نقض آشکار حاکمیت عراق است و کمکی به آرام کردن اوضاع نخواهد کرد.

الاعرجی در بخشی دیگر از پیام خود تصریح کرد: طرف آمریکایی به جای هدف قرار دادن و بمباران مقر یک نهاد ملی از عراق، فشار بیاورد تا تجاوز مستمر به غزه متوقف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *