1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ارز دیجیتال
  4. »
  5. افزایش چشمگیر پذیرش دارایی‌های رمز ارزی…

افزایش چشمگیر پذیرش دارایی‌های رمز ارزی در سال ۲۰۲۳

افزایش قابل توجهی در پذیرش دارایی های رمزنگاری شده در سال 2023

به گزارش به گزارش میهن تجارت:


صرافی های متمرکز همچنان محرک اصلی پذیرش دارایی های رمزنگاری هستند. پذیرش دارایی های رمزنگاری شده به طور قابل توجهی در سال 2023 افزایش یافته است.به گزارش به گزارش میهن تجارت، پذیرش دارایی های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ همچنان رو به افزایش بود، به طوری که تعداد کاربران یا صاحبان این نوع دارایی به بیش از نیم میلیارد نفر رسید. تیم تحقیقاتی یک صرافی متمرکز اعلام کرده است که 580 میلیون نفر در سال گذشته دارایی های دیجیتال را پذیرفته اند. این رقم نسبت به 432 میلیون نفر در ژانویه 2023 افزایش قابل توجه 34 درصدی را نشان می دهد.

بیت‌کوین و اتریوم به عنوان محبوب‌ترین دارایی‌های مبتنی بر بلاک چین در میان کاربران ارزهای دیجیتال شناخته می‌شوند که مالکیت بیت‌کوین با افزایش ۳۳ درصدی به ۲۹۶ میلیون کاربر و مالکیت اتریوم با افزایش ۳۹ درصدی به ۱۲۴ میلیون کاربر رسیده است. این آمار نشان می دهد که به ترتیب 51 درصد و 21 درصد از صاحبان ارزهای دیجیتال جهانی بیت کوین و اتریوم دارند.

علیرغم شرایط چالش برانگیز بازار مانند اثرات باقیمانده از بازار نزولی 2022 و تضادهای مداوم جغرافیایی، صنعت ارزهای دیجیتال در سال 2023 مورد استقبال قابل توجهی قرار گرفته است. گزارش منتشر شده این رشد را به عوامل متعددی از جمله تایید یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) نسبت می دهد. ) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، معرفی عملکرد NFT در شبکه بیت کوین و افزایش علاقه سازمانی به بیت کوین اشاره کرد.

تضاد بین مبادلات متمرکز و غیرمتمرکز

از سوی دیگر، تیم تحقیقاتی به‌روزرسانی اتریوم شانگهای را که امکان خروج اتر سهامدار (ETH) از زنجیره Beacon را فراهم کرد، به‌عنوان یک عامل اصلی در پذیرش ارز دیجیتال شناسایی کرده‌اند.

با نرخ پذیرش 89 درصدی، صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال همچنان مسیر اصلی کاربران جدید ارزهای دیجیتال هستند. این نشان می‌دهد که پلتفرم‌های معاملاتی Web2 همچنان نقش حیاتی در جذب و تسهیل پذیرش ارزهای دیجیتال دارند.

این گزارش منتشر شده با یک نتیجه گیری جالب به پایان می رسد. اکوسیستم ارزهای دیجیتال اساساً غیرمتمرکز است، اما پلتفرم‌های متمرکز نیز خدمات ارزشمندی را در جذب کاربران جدید و مدیریت پذیرش ارائه کرده‌اند. همانطور که صنعت کریپتوکارنسی بالغ می شود، مهم است که ببینیم توازن قدرت بین نهادهای متمرکز و غیرمتمرکز چگونه تغییر می کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *