1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. تلاش برای گسترش خواهرخواندگی اصفهان و…

تلاش برای گسترش خواهرخواندگی اصفهان و بارسلونا/ مواضع اسپانیا درباره غزه شفاف است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، آن خال لوسادا فرناندزسفیر اسپانیا در ایران به همراه هیئت همراه با استاندار اصفهان دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار ضمن قدردانی از میهمان نوازی استاندار اصفهان گفت: اصفهان و بارسلونا خواهرخوانده هستند اما متاسفانه این روابط مستحکم نیست به همین دلیل در سفر رسمی به اصفهان سعی در ارتقای عمق روابط دارم.

سفیر اسپانیا در ایران ادامه داد: شما یکی از زیباترین شهرهای توریستی جهان را دارید و کشور ما اسپانیا نیز یکی از کشورهایی است که سالانه بیش از 90 میلیون گردشگر دارد. توریست پسند جهان است

وی بیان کرد: تلاش می کنیم تبادل گردشگری بین دو کشور داشته باشیم و در سایر زمینه ها اعم از علمی، فرهنگی، هنری، صنعتی و اقتصادی با اصفهان ارتباط نزدیک داشته باشیم.

آن خال لوسادا فرناندز وی افزود: رابطه ایران و اسپانیا به سال های گذشته برمی گردد و کتابی داریم که با توجه رابطه 400 ساله ایران و اسپانیا نوشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم که روابط اسپانیا با ایران و اصفهان عمیق تر و مستحکم تر شود به همین دلیل ارتباط بسیار نزدیکی با وزارت امور خارجه ایران داریم و از اینکه در شهر زیبای اصفهان میزبان ما بودید سپاسگزارم. .

سفیر اسپانیا در ایران تصریح کرد: قبل از تحریم های آمریکا علیه ایران، شرکت های زیادی در ایران فعالیت می کردند، اما متأسفانه پس از تحریم ها سطح ارتباط کشورمان با ایران کاهش یافت.

وی گفت: اما در سفارت یک واحد تجاری ایجاد کردیم که می تواند مقدمه ای برای ارتباط بیشتر باشد.

آن خال لوسادا فرناندز وی گفت: خود را متعهد می دانم که در جهت شناخت خواهرخواندگی اصفهان و بارسلونا تلاش کنم تا بتوانیم روابط را گسترش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: من با سفیر ایران در اسپانیا ارتباط بسیار خوبی دارم و در مورد غزه نیز مواضع اسپانیا کاملا شفاف و روشن است و برای ما اقدامات بشردوستانه است. با توجه جنایاتی که در غزه رخ می دهد مهم است.

سفیر اسپانیا در ایران گفت: ما موظفیم ما در زیر می دانیم چتر اتحادیه اروپا تلاش برای برقراری صلح و امنیت در جهان است، اگرچه برخی از کشورهای اروپایی نظر متفاوتی دارند، اما ما و بسیاری از کشورهای دیگر در تلاش برای برقراری صلح در جهان هستیم.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *