1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. وزیر اسرائیلی: عادی‌سازی روابط با عربستان…

وزیر اسرائیلی: عادی‌سازی روابط با عربستان حتی با وجود مخالفت با تشکیل کشور فلسطین هم، امکان‌پذیر است / نگرانی‌های امنیتی درباره ایران بر راه‌حل ۲ دولتی به عنوان بخشی از خواسته ریاض، ارجحیت پیدا خواهد کرد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: وزیر انرژی رژیم صهیونیستی مدعی شد که عادی سازی روابط با عربستان حتی در صورت مخالفت این رژیم با تشکیل کشور فلسطین امکان پذیر است.

الی کوهن، وزیر انرژی و وزیر خارجه سابق اسرائیل در مصاحبه با روزنامه تایمز اسرائیل مدعی شد که عادی سازی روابط با عربستان سعودی حتی در صورت مخالفت این رژیم با تشکیل کشور فلسطین امکان پذیر است.

کوهن در ادامه تصریح کرد: نگرانی های امنیتی در مورد محور ایران بر خواسته های ریاض مبنی بر اینکه راه حل دو کشور بخشی از توافق عادی سازی باشد، ارجحیت خواهد داشت.

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی بار دیگر مدعی شد: صلح با عربستان کاملاً ممکن است، جنگ 7 اکتبر مردم را متوجه این واقعیت کرد که عربستان به اندازه اسرائیل – اگر نه بیشتر – به این صلح نیاز دارد.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: (عربستان) تجهیزات را در درجه اول از آمریکا برای مقابله با تهدید ایران دریافت خواهد کرد.

کوهن با اشاره به حمله سال 2019 به 2 زیرساخت اصلی نفتی در «بقیق» و «خریس»، در ادامه اظهارات بی اساس خود مدعی شد: چه کسی چهار سال پیش به عربستان حمله کرد؟ ایران و حوثی ها.

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان روز یکشنبه بار دیگر به نمایندگی از کشورش در داووس تاکید کرد که عادی سازی روابط با “اسرائیل” تنها با ثبات منطقه ای و حل مسئله فلسطین انجام می شود.

فیصل بن فرحان خاطرنشان کرد: وجود مسیر امن و غیرقابل بازگشت برای تشکیل دولت فلسطین تنها راه کسب منافع است، زیرا ما نیاز به ایجاد ثبات داریم و ثبات تنها از طریق حل مسئله فلسطین ایجاد می شود. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *