1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. پیش بینی قیمت دلار 5 بهمن…

پیش بینی قیمت دلار 5 بهمن 1402

پیش بینی قیمت دلار 5 بهمن 1402

به گزارش میهن تجارت، روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه، قیمت دلار در کریدور ۵۰ هزار تومانی ۷۰۰ تومان افزایش یافت. روند صعودی قیمت دلار از روز سه شنبه 5 دی ماه تحت تاثیر حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر موساد در اربیل عراق افزایش یافت و این روند در طول این هفته به طور پیوسته ادامه یافت.

دلار روز چهارشنبه بیشترین افزایش قیمت را در هفته گذشته داشت و با قیمت 55 هزار و 500 تا 700 تومان معامله شد; البته در پایان معاملات پنجمین روز هفته، روند قیمت اندکی تعدیل شد و به محدوده 55 هزار و 350 تا 400 تومان بازگشت. معامله گران روند افزایش تقاضا را مانند هفته های اخیر می خوانند و می گویند عرضه کننده و فروشنده کم است.

آیا کاهش قیمت دلار موقتی است؟

تحلیلگران بازارهای مالی با تاکید بر افزایش تقاضا برای دلار در روزهای پایانی سال، دلیل اصلی این امر را تشدید درگیری ها در منطقه خاورمیانه و گسترش جنگ به سمت یمن می دانند.

به گفته آنها، شرایط برای تجارت در منطقه ناامن شده و هزینه تجارت برای بازرگانان در بازار عراق افزایش یافته است. علاوه بر این معتقدند رشد تقاضای دلار در پایان سال باعث افزایش هزینه تامین ارز در کشور نیز شده است.

در این میان برخی ناظران اقتصادی نیز معتقدند دولت احتمالاً از این رشد قیمت سودی نمی برد و با همان تاکتیک سال گذشته بازار ارز را دچار نوسان می کند تا بخشی از کسری بودجه خود را در هفته های پایانی سال جبران کند. امسال. به حقوق کارمندان دولت دستور بدهید.

کف و سقف قیمت دلار کجاست؟

پیش از این تحلیلگران اقتصادی کف قیمت دلار را در محدوده 50 هزار تومان و سقف این اسکناس را در محدوده 55 هزار تومان عنوان کرده بودند. آنها معتقدند اکنون که دلار سقف مقاومتی 55 هزار تومانی را از دست داده است، احتمال بازگشت قیمت این اسکناس افزایش یافته است.

کارشناسان اقتصادی می گویند در صورت انتشار اخبار سیاسی مساعد به بازار، قیمت دلار موقتا کاهش می یابد. اما پس از شکست، این اسکناس وارد مناطق بالاتر می شود و امکان حرکت تا محدوده قیمتی 58 تا 62 هزار تومان وجود دارد.

گل سرسبد دلار سلیمانی در بازارهای همسایه

قیمت دلار در روز چهارشنبه چهارم بهمن 1402 در بازارهای اطراف نیز مانند دلار تهران افزایش یافت. دلار سلیمانیه با 700 تومان افزایش به 55 هزار و 830 تومان رسید. دلار هرات با 770 تومان افزایش وارد کانال بالاتر شد و با قیمت 54 هزار و 670 تومان معامله شد. قیمت درهم امارات نسبت به روز سه شنبه 210 تومان گران شد و با قیمت 15 هزار و 250 تومان معامله شد.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *