1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. درخواست ترامپ برای تجدیدنظر در حکم…

درخواست ترامپ برای تجدیدنظر در حکم محدودیت رسانه‌ای رد شد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

تسنیم: یک دادگاه تجدیدنظر فدرال در آمریکا از پذیرش درخواست دونالد ترامپ مبنی بر بررسی مجدد و تجدیدنظر در حکم محدودیت رسانه ای علیه وی در پرونده تلاش برای تغییر نتایج میهن تجارتات 2020 خودداری کرد.

بر این اساس وکلای ترامپ با ارسال طوماری به هیئتی 3 نفره از قضات آمریکایی خواستار بررسی حکم صادره در دسامبر سال گذشته و یا طرح و بررسی مجدد موضوع شدند. اما دادگاه منطقه ای کلمبیا هر دو درخواست را رد کرد.

در همین حال، ترامپ می‌تواند به دیوان عالی شکایت کند، جایی که آخرین امید او تغییر حکم محدودیت رسانه‌ها و اظهارنظرش درباره شاهدان احتمالی، بازرسان و کارکنان دادگاه در پرونده تلاشش برای تغییر نتایج میهن تجارتات 2020 است.

او قبلاً قول داده بود که علیه ممنوعیت رسانه ای خود در پرونده 6 ژانویه و تلاش برای تغییر نتایج میهن تجارتات 2020 تجدید نظر کند.

او در پستی در سایت Truth Social نوشت: دادگاه تجدیدنظر در مورد پرونده 6 ژانویه منع رسانه ای گسترده ای را علیه من اعمال کرده است، جایی که کمیته غیر منتخب 6 ژانویه تقریباً تمام اسناد پرونده را با این فرض که من از بین برده است. من از صحبت کردن و گفتن حقیقت مؤثر حرام است.

ترامپ ادامه داد: به عبارت دیگر، افراد دیگر می‌توانند با خشونت و خشونت علیه من صحبت کنند یا به هر شکلی به من حمله کنند، اما من اجازه ندارم به آنها با ملایمت پاسخ دهم. اولین متمم قانون اساسی آمریکا چیست؟ در کشور ما چه می گذرد؟ ما به این حکم اعتراض می کنیم.

بر این اساس، هیئتی متشکل از سه قاضی دموکرات که توسط بایدن منصوب شده بود، استدلال شفاهی در مورد درخواست ترامپ برای لغو ممنوعیت رسانه‌ای را شنیدند و حکم دادند که رئیس‌جمهور سابق از اظهارنظر در این پرونده منع شده است، که عموماً دخالت در آن یا جلوگیری از دخالت دیگران ممنوع است. در آن این در حالی است که نام جک اسمیت بازپرس ویژه این پرونده از لیست افرادی که ترامپ اجازه صحبت درباره آنها را ندارد حذف شده است.

پیش از این، قاضی چاتکان، دونالد ترامپ را از حمله لفظی و لفظی به دادستان، کارکنان دادگاه و شاهدان احتمالی در پرونده تلاش وی برای تغییر نتایج میهن تجارتات 2020 منع کرده بود.

قاضی چاتکان با اشاره به پست های توهین آمیز ترامپ در شبکه های اجتماعی گفت: اجازه نمی دهد رئیس جمهور سابق علیه افراد دخیل در این پرونده کمپین هتک حرمت به راه بیندازد.

پیش از این ترامپ و وکلایش در این پرونده اجازه حمله لفظی به جک اسمیت، بازپرس ویژه پرونده را نداشتند.

علاوه بر این، بر اساس این حکم، ترامپ باید از ارعاب و حملات لفظی علیه شاهدان احتمالی این پرونده خودداری کند.

این حکم پس از آن صادر شد که یک قاضی یکی از وکلای ترامپ را به دلیل انتشار پستی در این شبکه اجتماعی استیضاح کرد. ترامپ در این پست جک اسمیت را دیوانه و جنایتکار خواند و شهر واشنگتن محل جنایات کثیف است.

رد این درخواست از سوی دادگاه تجدید نظر در حالی صورت می گیرد که دونالد ترامپ روز گذشته در میهن تجارتات مقدماتی جمهوری خواهان در ایالت نیوهمپشایر، رقیب خود نیکی هیلی را شکست داد و برنده این ایالت شد.

در 15 ژانویه، ترامپ همچنین در اولین رقابت درون حزبی جمهوری خواهان در ایالت آیووا برای میهن تجارتات 2024 پیروز شد و با اختلاف قابل توجهی نسبت به سایر رقبای خود پیروز این میدان مهم میهن تجارتاتی شد.

میهن تجارتات ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ 5 نوامبر 2024 برگزار می شود و در حال حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در نظرسنجی ها هستند.

در حال حاضر، دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات جنایی متعددی مواجه است: تلاش برای لغو نتایج میهن تجارتات 2020 و حمله هوادارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، نگهداری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی خود در فلوریدا پس از خروج از کاخ سفید. حق سکوت به یک بازیگر غیراخلاقی سینما و تلاش برای تغییر نتایج میهن تجارتات در ایالت جورجیا. او همچنین در کلاهبرداری و اتهامات مالی دست دارد. علاوه بر این، رئیس جمهور سابق ایالات متحده با پرونده ای مبنی بر پرداخت غرامت به نویسنده ای که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، مواجه است. ترامپ هرگونه تخلف در این پرونده ها را رد کرده و هنوز در هیچ یک از این پرونده ها مجرم شناخته نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *