1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. رویترز: اسرائیل و حماس در مذاکرات…

رویترز: اسرائیل و حماس در مذاکرات خود برای رسیدن به یک آتش‌بس ۳۰ پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌اند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

یورونیوز: خبرگزاری رویترز به نقل از منابع خود گزارش داد اسرائیل و حماس در مذاکرات خود برای دستیابی به آتش بس 30 روزه در نوار غزه پیشرفت چشمگیری داشته اند.

برای هفته‌ها، قطر، ایالات متحده و مصر بین اسرائیل و حماس که غزه را اداره می‌کند، رفت و آمد داشته‌اند و تلاش می‌کنند آتش‌بس را میانجی‌گری کنند تا غذا و داروی بیشتری برای مردم این نوار فراهم شود.

این منابع به رویترز گفتند که دو طرف بر سر چگونگی پایان دائمی جنگ غزه که حماس اصرار دارد که باید بخشی از هر معامله ای با اسرائیل باشد، اختلاف نظر دارند.

ایلان لوی سخنگوی دولت اسرائیل روز سه شنبه گفت که هیچ آتش بسی وجود نخواهد داشت که حماس را در قدرت و گروگان ها در غزه پس از حمله این گروه در 7 اکتبر در غزه نگه دارد. همچنین کاخ سفید تاکید کرد که رهبران حماس نمی توانند بخشی از دولت آینده در غزه باشند. نوار غزه. این مواضع باعث شد حماس در پاسخ تاکید کند که به آمریکا یا هیچ طرف دیگری اجازه اعمال زور بر مردم غزه را نخواهد داد.

جان کربی، سخنگوی کاخ سفید گفت که ایالات متحده از توقف جنگ برای آزادی گروگان ها و اجازه ورود کمک ها حمایت می کند، اما هیچ چارچوب زمانی ارائه نکرد.

قطر و مصر به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

حملات اسرائیل به نوار غزه تاکنون منجر به شهادت حداقل 25700 نفر در این نوار شده است. در 24 ساعت گذشته 210 نفر در حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیدند. بیم آن می رود که هزاران نفر دیگر زیر آوار ساختمان های ویران شده توسط اسرائیل جان خود را از دست بدهند.

در همین حال، تانک‌های اسرائیلی در بزرگترین عملیات خود در یک ماه گذشته از شهر خان یونس عبور کردند، جایی که صدها هزار فلسطینی آواره پس از فرار از شمال و هشدار اسرائیل در آنجا پناه گرفته‌اند.

به گفته دفتر کمک های بشردوستانه سازمان ملل، ارتش اسرائیل روز سه شنبه دستور تخلیه منطقه ای را که نیم میلیون نفر در آن زندگی می کنند، صادر کرد. مقامات اسرائیلی همچنین راه منتهی به سواحل مدیترانه را مسدود کردند.

این جاده اصلی ترین راه فرار غیرنظامیانی بود که می خواستند به رفح در جنوب غزه در مرز مصر برسند. گزارش ها حاکی از آن است که غیرنظامیان در خان یونس برای فرار به جاده های خاکی متوسل شدند.

ساکنان همچنین از درگیری شدید و تیراندازی در غرب شهر خبر دادند، جایی که ارتش اسرائیل تأیید کرد که به سمت گروهی شلیک کرده و چندین نفر را کشته است.

رسانه های اسرائیلی نیز از نتانیاهو انتقاد کرده و تاکید کرده اند که پیروزی های ادعایی دولت اسرائیل با واقعیت های میدان نبرد همخوانی ندارد.

همزمان، جمعیت هلال احمر فلسطین از شهادت سه آواره و زخمی شدن دو فلسطینی دیگر در ورودی شهر خانیونس خبر داد. اشرف القادره، سخنگوی سازمان بهداشت غزه، اسرائیل را به هدف قرار دادن بیمارستان ناصر، بزرگترین مرکز پزشکی که هنوز فعال است، متهم کرد و گفت که این حملات دسترسی پزشکان و بیماران را مسدود می کند و باعث تعطیلی بیمارستان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *