1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. آماده‌باش نیروهای اورژانس برای مقابله با…

آماده‌باش نیروهای اورژانس برای مقابله با بوران و برف در مناطق شمالی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از سازمان اورژانس کشور، جعفر سازگار وی امروز _چهارشنبه چهارم بهمن_ گفت: در پی هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید برف و طوفان در مناطق شمال و شمال غرب، نیروهای اورژانس در این مناطق از کشور در آماده باش کامل قرار گرفتند.

وی افزود: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، زنجان، ارتفاعات تهران، البرز و قزوین، مناطق غرب کردستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، غرب مازندران، شمال آذربایجان غربی. و شمال شرق خوزستان در آخر هفته با بارش شدید برف و طوفان همراه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: آمادگی نیروهای این سازمان تا رفع خطرات احتمالی در این مناطق ادامه خواهد داشت.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز – چهارشنبه چهارم بهمن – در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، چهار محال و بختیاری. ، کهگیلویه و بویر احمد، شمال غرب فارس، مرکزی، قم، زنجان، البرز قزوین، تهران، سمنان، خراسان شمالی و خراسان شمالی، بارش برف و باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت، افت دما و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی، کولاک برف و در شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود.

گزارش سازمان هواشناسی حاکی از آن است که بارش باران فردا پنجشنبه در مناطقی از سواحل دریای خزر، شمال شرق، غرب، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی با شدت کمتری ادامه دارد.

بر اساس اعلام هواشناسی، روز جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری از جنوب غرب کشور در غرب، جنوب غرب، مرکز، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، به تدریج دامنه های شرق، شمال شرق و جنوب البرز، بتدریج دامنه های شرق، شمال شرق و جنوب استان البرز به سمت شمال غرب و جنوب غرب، مرکز، ارتفاعات و دامنه های زاگرس، در باران، رعد و برق و رعد و برق. در مناطق مرتفع و کوهستانی وزش باد شدید موقتی و کولاک برف پیش بینی می شود.

این شرایط روز شنبه علاوه بر مناطق مذکور در شمال غرب، سواحل دریای خزر و جنوب شرق کشور پیش بینی می شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *