1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. با گوترش درباره توقف نسل‌کشی در…

با گوترش درباره توقف نسل‌کشی در غزه و دریای سرخ تبادل نظر شد

با گوترش درباره توقف نسل‌کشی در غزه و دریای سرخ تبادل نظر شد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، حسین امیر عبداللهیان وی سه شنبه شب به وقت محلی در پایان سفر دو روزه خود به نیویورک برای شرکت در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد اظهار داشت: با آنتونیو گوترشدبیرکل سازمان ملل متحد به ویژه در خصوص راه های ارسال هر چه سریعتر کمک های بشردوستانه به شمال و جنوب غزه و همچنین راه حلسلام سیاست هایی که برای حل این مشکل و توقف نسل کشی و جنایات جنگی در غزه وجود دارد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی افزود: در خصوص دریای سرخ و اتفاقاتی که در نظامی‌سازی رفتار آمریکا و انگلیس در این منطقه با آن مواجه هستیم، نظرات خود را با دبیرکل سازمان ملل در میان گذاشتیم.

وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: با استفاده از فرصت نشست شورای امنیت که با حضور تعدادی از وزرای امور خارجه که علاقمند به شرکت در این نشست بودند و دعوت شده بودند، مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص راه های برون رفت از این بحران مطرح شد. توقف نسل کشی و همچنین مسئولیت آمریکا در حمایت از نسل کشی رژیم اسرائيل به ما یادآوری شد.

وی تصریح کرد: بحث ها بر چگونگی توقف حملات نظامی و کشتار غیرنظامیان در غزه و کرانه باختری و همچنین ایده هایی برای نحوه اداره فلسطین متمرکز است. پس از جنگ گفته می شود دیدگاه روشن جمهوری اسلامی ایران این است که مذاکرات و گفتگوهای فلسطینی و فلسطینی باید آینده فلسطین را تامین و تعیین کند و این مردم و رهبران فلسطین هستند که باید سرنوشت خود را رقم بزنند.

مذاکرات با وزرای خارجه فرانسه و مالزی مثبت، مترقی و سازنده بود

امیر عبداللهیان وی درباره دیدارهایش با وزرای خارجه فرانسه و مالزی نیز گفت: امروز فرصتی بود تا با برخی از وزرای خارجه گفتگو و رایزنی کنیم. دیدار و گفتگو با وزرای امور خارجه فرانسه و مالزی هر دو شامل بحث‌های مثبت، آینده‌نگر و سازنده به‌ویژه در زمینه‌های دوجانبه بود.

وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: در عین حال استفاده از این فرصت به ویژه چالش ها و مسائل ما در مورد منطقه ای از جمله بحران غرب آسیا با تمرکز بر موضوع غزه بحث و تبادل نظر کردیم.

منبع: ایرنا

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *