1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. دادگاهی در هند به پرونده‌ای درباره…

دادگاهی در هند به پرونده‌ای درباره این‌که چه کسی اولین بار مرغ کره‌ای را درست کرد رسیدگی خواهد کرد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

یورو نیوز: با بالا گرفتن اختلافات، رستوران موتی محل، یکی از رستوران های زنجیره ای معروف دهلی، که پیش از این میزبان افرادی مانند ریچارد نیکسون، رئیس جمهور فقید ایالات متحده و جواهر لعل نهرو، اولین نخست وزیر هند بود، درخواست داد. شکایت در دادگاه انجام داد

آنها ادعا می کنند که Kundan Lal Gujral، بنیانگذار این رستوران، اولین مرغ کره ای را در دهه 1930 هنگامی که رستوران برای اولین بار در پیشاور افتتاح شد، قبل از نقل مکان به دهلی، درست کرد. در یک پرونده قضایی 2752 صفحه ای، این رستوران از رقیب خود رستوران دریا گنج شکایت کرده و آن را به ادعای دروغ در مورد منشاء دستور غذا متهم کرده است.

خانواده گجرال نیز در شکایت خود از این رستوران 240 هزار دلار غرامت طلب کردند.

به گفته آنها، رستوران «دریاگنج» نیز از طراحی سایت موتی محل و «ظاهر» رستوران های آن کپی برداری کرده است.

مونیش گوجرال، مدیر عامل موتی محل، گفت: “شما نمی توانید میراث کسی را بگیرید.” این غذا زمانی اختراع شد که پدربزرگ ما در پاکستان بود.

مالک رستوران های زنجیره ای دریاگانج که در سال 2019 تأسیس شد، می گوید که یکی از اعضای فقید خانواده آنها کوندان لال جاگی با آقای گوجرال شریک شد تا در سال 1947 رستوران دهلی را افتتاح کنند، جایی که این غذا برای اولین بار در آنجا پخته شد. مدیر این رستوران استدلال می کند که این به آنها این حق را می دهد که ادعای پخت اصلی این غذا را داشته باشند.

رستوران دریاگنج برای اثبات این ادعا یک سند شراکت دست نویس قدیمی را که در سال 1949 ثبت شده بود به رویترز نشان داده است.

اختلاف نظر بین این دو رستوران باعث شده تا افراد زیادی در شبکه های اجتماعی و تلویزیون هند درباره تاریخچه این غذا صحبت کنند.

این غذا که با تکه‌های مرغ تنوری مخلوط با سس گوجه‌فرنگی، کره و خامه درست می‌شود، در فهرست 400000 کاربر «بهترین غذاهای جهان» در وب‌سایت TasteAtlas در رتبه 43 قرار دارد.

این غذای هندی بعد از نان سیر کره ای در رتبه دوم قرار دارد. این دو اغلب با هم سرو می شوند.

این پرونده هفته گذشته برای اولین بار در دادگاه عالی دهلی مورد رسیدگی قرار گرفت و قرار است جلسه بعدی در ماه مه برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *