1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. آزادی بیش از ۵۰۰ زندانی در…

آزادی بیش از ۵۰۰ زندانی در پویش «به نام پدر»

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد دیه کیشور، این ستاد در راستای آزادی زندانیان به مناسبت روز پدر اعلام کرد:

«به برکت نام علی (علیه السلام)آ) و در آستانه روز مرد به همت نمایندگان ستاد دیه سراسر کشور از سیزدهم آذرماه شرایط آزادی ۳۷ زندانی زن و ۴۹۷ بدهکار مرد گرفتار در جرائم غیرعمد با یک مبلغ 6665 میلیارد ریال بدهی تامین شد.

در همین راستا ستاد دیه اصفهان با استخراج 56 بدهکار مالی و محکوم به پرداخت دیت به دلیل حوادث کار و سوانح رانندگی در صدر فهرست فعال ترین استان ها قرار دارد و استان های خراسان رضوی و تهران به ترتیب با آزادی 42 و 39 زندانی واجد شرایط در رتبه های بعدی قرار دارند.

از مجموع 534 زندانی مددکاری، 9 نفر به دلیل پرداخت مهریه، 327 نفر به دلیل صدور چک یا امضای سفته، 143 نفر به دلیل مهریه پرداخت نشده و 55 مرد نیز به دلیل عدم توانایی در تامین معاش همسر یا فرزند خود در زندان هستند. به نام پدر” و به احترام امیرالمومنین علی(ع)آ) آنها از زندان آزاد شده و به آغوش پر مهر خانواده خود بازگشتند.

از جمله نکات قابل توجه در رسیدگی به پرونده های این مددجویان، بخشودگی قریب به یک سوم بدهی مطالبه شده از سوی اولیای دم متوفی بوده که موجب تسهیل و تسریع روند ترخیص شده است.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *