1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. افزایش دما در نوار شمالی /…

افزایش دما در نوار شمالی / سامانه بارشی یکشنبه از مرزهای کشور خارج می‌شود

افزایش دما در نوار شمالی / سامانه بارشی یکشنبه از مرزهای کشور خارج می‌شود

صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز در برخی مناطق دامنه های زاگرس مرکزی واقع در غرب و جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران و در شمال شرق کشور ابرناکی، بارش پراکنده باران، برف و وزش باد پیش بینی می شود.

وی افزود: روز جمعه با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور به استان های واقع در جنوب غرب و جنوب هوای ابری همراه با بارش باران و برف پیش بینی می شود و در بعدازظهر بارش ها مناطقی را فرا می گیرد. شمال غرب، غرب، مرکز، شرق و شمال شرق کشور است. خواهد گرفت

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی تصریح کرد: شدت بارندگی در روز یاد شده در نیمه شرقی خوزستان، جنوب شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس خواهد بود. در جنوب اصفهان و در ارتفاعات آذربایجان غربی. روز شنبه وسعت فعالیت سامانه در کل کشور پیش بینی می شود.

ضیائیان ادامه داد: طی روز شنبه در جنوب لرستان، شمال خوزستان، غرب چهارمحال و بختیاری، جنوب آذربایجان غربی و غرب کردستان بارش شدید باران خواهد بود و روز یکشنبه این سامانه در سواحل شرقی فعال می شود. دریای خزر و کل نوار شرقی کشور و دیر هنگام از مرزهای شرقی کشور خارج می شود.

وی گفت: روز یکشنبه در دامنه های زاگرس واقع در جنوب غرب، غرب و شمال غرب کشور افزایش ابر و رگبار پراکنده و در روز دوشنبه با گذر موجی از سمت شمال از تراز متوسط ​​خواهد بود. در بخشی از کشور وسعت بارندگی در برخی مناطق اردبیل، سواحل دریای خزر، خراسان خواهد بود. شمال و شمال خراسان رضوی خواهد بود و طی این روز در شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی افزود: تا روز شنبه وزش باد شدید در مناطقی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق، مرکز و جنوب کشور و مناطق مستعد گرد و خاک پیش بینی می شود و طی این مدت. دوره در کمربند شمالی کشور افزایش نسبی دما را تجربه خواهد کرد و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش نسبی دما در این مناطق حاکم خواهد بود. دریای خزر در روز یکشنبه و خلیج فارس و تنگه هرمز در روزهای یکشنبه و دوشنبه مواج پیش بینی می شود.

ضیائیان خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی آسمان اصفهان صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد شدید با حداکثر 15 و حداقل 2 درجه سانتیگراد است و آسمان روز جمعه نیمه ابری، بتدریج ابری همراه با بارش باران پیش بینی می شود. گاهی وزش باد و گاهی مه رقیق با حداکثر 10 و حداقل صفر درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *