1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. چین: به شدت نگران تشدید تنش…

چین: به شدت نگران تشدید تنش در دریای سرخ هستیم / خواستار توقف ایجاد مزاحمت برای کشتی‌های غیرنظامی هستیم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز چهارشنبه در نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر تماس با تهران در خصوص وضعیت دریای سرخ، گفت: باید تنش در این منطقه کاهش یابد.

به گزارش وب سایت وزارت امور خارجه چین، وانگ ونبین، سخنگوی این وزارتخانه گفت: ما از تشدید سریع تنش ها در دریای سرخ بسیار نگران هستیم. دریای سرخ یک مسیر تجارت بین المللی مهم برای کالا و انرژی است. .

وی ادامه داد: چین با طرف های مختلف در تماس نزدیک بوده و فعالانه تلاش کرده تا تنش در دریای سرخ را کاهش دهد، ما می خواهیم از آزار کشتی های غیرنظامی جلوگیری کنیم.

«محمد علی الحوثی» از اعضای ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: حضور آمریکا و انگلیس در راستای دفاع از رژیم صهیونیستی است که به کشتار دسته جمعی مردم این رژیم دست زده است. غزه

الحوثی خطاب به آمریکا و انگلیس تاکید کرد: شما از جنایت دفاع کنید، ما از انسانیت. شما از قاتلان دفاع می کنید، اما ما دفاع می کنیم تا قتلی صورت نگیرد. میهن تجارت ما ارزش‌های انسانی است، اما میهن تجارت شما قتل و تخریب است.»

وی ادامه داد: ما به حملات شما اهمیتی نمی دهیم و از مواضع خود عقب نشینی نمی کنیم، آمریکا و انگلیس دشمن ما هستند، ما به آمریکا می گوییم شما تروریست هستید و نمی توانیم جنایاتی را که در حق ما کردید فراموش کنیم.

این دیپلمات چینی روز چهارشنبه در نشست خبری با بیان اینکه حاکمیت و تمامیت ارضی یمن و سایر کشورهای ساحلی دریای سرخ باید جدی گرفته شود، گفت: چین آماده همکاری با همه طرف ها برای کمک به کاهش تنش است. و امنیت و ثبات دریای سرخ را حفظ کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *