1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. محدودیتی برای خرید انواع نان‌ وجود…

محدودیتی برای خرید انواع نان‌ وجود ندارد

محدودیتی برای خرید انواع نان‌ وجود ندارد

به گزارش به گزارش میهن تجارت، محمد علیمهری اظهار داشت: از اسفندماه سال گذشته سهمیه نانوایی ها شناور بوده و هیچ نانوایی سهمیه ثابتی ندارد.

وی با اشاره به اینکه سهمیه نانوایی ها بر اساس عملکرد نانوایی از طریق فروش توسط دستگاه کارتخوان تعیین می شود، گفت: نانوایان براساس برنامه ریزی می توانند سوابق خود را به صورت الکترونیکی دریافت و روزانه عملکرد خود را بررسی کنند.

معاون اقتصادی استاندار تهران با اشاره به درج تعدادی در کارنامه عملکرد نانوایان تحت عنوان میانگین پخت و خرید نان در منطقه، ادامه داد: بر این اساس میانگین فروش نانوایی ها در مناطق مختلف. شهر تهران در نظر گرفته می شود و به این ترتیب نانوا می تواند عملکرد فروش نان خود را با میانگین فروش مقایسه کند. منطقه خود را بررسی کنید

افزایش فروش نان در منطقه تغییری در میزان فروش نان نانوایان ایجاد نمی کند

علیمهری با بیان اینکه درج این تعداد تغییری در میزان فروش نان نانوایان ایجاد نمی کند، تصریح کرد: این امر باعث شد برخی نانوایان سراسر کشور از جمله چند نانوایی در تهران تصور کنند که نمی توانند بیش از میانگین فروش نان بفروشند و فروش بیش از حد نصاب را ندارند. این عدد باعث کسر سهمیه می شود. آنها خواهند بود در حالی که اعلام کردیم میانگین فروش نان در منطقه ربطی به کسر سهمیه ندارد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی برای فروش هر نوع نان در تهران وجود ندارد، افزود: اخیرا کمیسیون بازرسی اتحادیه نانوایان سنتی در خبرها به کاهش سهمیه آرد برخی نانوایان اشاره کرده است. صفر هرچند این موضوع مربوط به این کمیسیون نیست. زیرا این کمیسیون هیچ گونه دسترسی به اطلاعات ندارد و نماینده آن تنها بر اساس شنیده ها صحبت کرده است.

سهمیه هیچ نانوایی به صفر نرسیده است

معاون اقتصادی استاندار تهران در ادامه در خصوص برخورد با فردی که در این خصوص اطلاعات اشتباهی ارائه کرده بود در گفت و گوی خود توضیح داد: برای برخی از نانوایی ها در سامانه، سهمیه صفر شده اما سهمیه بدون نانوایی تعیین شده است. تاکنون به صفر رسیده و سهمیه نانوایی ها از طریق سوپر آرد در اختیار آنها قرار گرفته است.

علیمهری در خصوص نانوایی هایی که سهمیه پیشنهادی آنها صفر است، افزود: نانوایی هایی که سهمیه صفر دارند نانوایی هایی هستند که مشکل انحصار ورثه دارند و به همین دلیل برخی از آنها کارتخوان ندارند و برخی از آنها. آنها با کارتخوان ها مشکل داشتند.

ناهماهنگی نانینو و بانک سپه دلیل عدم ارائه فیش خرید

علیمهری در پاسخ به عدم ارائه رسید خرید نان توسط برخی نانوایان به مشتریان اظهار داشت: نانوایان موظفند برای انتخاب تعداد نان و دریافت فیش تراکنش، کارت خوان خرید نان را در اختیار مشتری قرار دهند و دلیل عدم ارائه آن را نیز اعلام کنند. ارائه رسید به مشتریان بین نمایندگان Naninu و Sepe Bank ناسازگاری وجود داشت.

وی با بیان اینکه مصرف رول کاغذ در نانوایی ها زیاد است، افزود: قرار بود مشکل رول کاغذ از طریق بیمه نانوای حل شود و تخفیف ندادند. این کار بعدا انجام می شود؛ همچنین در بحث پشتیبانی با نانینو مشکلاتی وجود داشت که آن هم برطرف شد.

تخلف رایج در نانوایی های تهران

معاون اقتصادی استاندار تهران با اشاره به اینکه تخلف رایجی که در استان تهران با آن روبه رو هستیم، ثبت تعداد نان بیشتر از تعداد درخواستی مشتری است، گفت: با کسر سهمیه با این موضوع برخورد می کنیم. چند ماهی است که افرادی که بیش از مقدار واقعی نان ثبت نام می کنند و تعداد نانی که ثبت نام کرده اند با آردی که داشته اند متفاوت است، سهمیه آنها کسر می شود.

نظارت بر قیمت نان رایگان

علیمهری در خصوص قیمت نان رایگان گفت: قرار است اتحادیه با کمک بازرسان تنظیم بازار و کارگروه آرد و نان، قیمت مصوب نان رایگان را تعیین و بر آن نظارت کند تا قیمت نان آزاد بیش از حد مجاز نباشد. مقدار مشخص شده
منبع:

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *