1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. راه‌اندازی سومین ایستگاه پایش هوای کاشان…

راه‌اندازی سومین ایستگاه پایش هوای کاشان در دهه فجر / پایش ۷۹۹ معدن و صنایع طی ۱۰ ماه

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره محیط زیست اللهیار دولت خواه شهردار استان اصفهان با اشاره به راه اندازی سومین ایستگاه پایش هوا در کاشان گفت: برای نصب این دستگاه مکان هایی مانند مخابرات و ورزشگاه شهید ناصر فکری کاشان اجرا شده که به بهره برداری می رسد. در طلوع این سال

وی با بیان اینکه سومین ایستگاه پایش هوای کاشان میزان گازها و ریزگردها را به صورت آنلاین تامین می کند، افزود: این دستگاه با هزینه ای بالغ بر 20 میلیارد ریال توسط سازمان محیط زیست کشور خریداری و تحویل اداره محیط زیست شهرستان کاشان شد.

رئیس اداره محیط زیست کاشان گفت: خرید، حفظ، ذخیره و پایش داده های استخراج شده سومین ایستگاه پیشرفته سنجش آلودگی هوا بر عهده سازمان محیط زیست است.

وی درباره نیاز اداره محیط زیست کاشان به هفت دستگاه سنجش آلودگی هوا گفت: در حال حاضر سه دستگاه سنجش آلودگی هوا در کاشان فعال است.

پایش 725 واحد صنعتی و 74 معدن در سال جاری

دولت خواه با اشاره به پایش 74 معدن در 10 ماه امسال افزود: در این مدت 725 مورد نظارت بر واحدهای صنعتی شهرستان کاشان انجام شده است.

وی ادامه داد: با صدور 161 اخطاریه زیست محیطی برای صنایع آلاینده، 34 فقره پرونده برای متخلفان تشکیل و هفت واحد پلمب شده است.

رئیس اداره محیط زیست کاشان خاطر نشان کرد: پس از گزارش بازرسان محیط زیست، با دستور مقام قضایی یک معدن نیز پلمپ شد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *