1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5.  جمهوری آذربایجان: بورل در حال تحریک…

 جمهوری آذربایجان: بورل در حال تحریک ارمنستان علیه ما است

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه سخنان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را رد کرد و اعلام کرد این اظهارات حاکی از تحریف تاریخ است.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه اظهارات “جوزف بورل” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را رد کرد و گفت بورل ارتش ارمنستان را علیه باکو تحریک می کند.

به گزارش روزنامه دیلی صباح، آیخان حاجی زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان گفت: تفسیر نادرست واقعیت ها توسط نماینده اتحادیه اروپا بی توجهی آشکار به منافع مشروع این کشور است. جمهوری آذربایجان و نمونه بارز استانداردهای دوگانه».

وی گفت: بورل ضمن تحریف کامل سخنان الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان در مورد حقایق تاریخی مربوط به سرزمین های آذربایجان و ارمنستان، به نظامی گری و سیاست تهاجمی نسبت به باکو دامن می زند.

بورل اخیرا گفته است که اتحادیه اروپا نگران ادعاهای الهام علی اف در مورد ارمنستان است. وی گفت: هرگونه نقض حاکمیت ارمنستان با پیامدهای جدی در روابط بروکسل و باکو همراه است.

حاجی زاده تاکید کرد که جمهوری آذربایجان همواره متعهد به مذاکره، صلح و ثبات با ارمنستان بوده است.

او همچنین از بورل به دلیل ابراز همبستگی با فرانسه در مورد اخراج دیپلمات های این کشور از باکو در دسامبر گذشته انتقاد کرد.

آرات میرزویان، وزیر امور خارجه ارمنستان گفت: خطر تشدید تنش در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان وجود دارد.

میرزویان درباره احتمال تنش با باکو گفت: به نظر من حتی در این لحظه خطر تشدید تنش ها وجود دارد، حداقل لفاظی هایی که در مصاحبه رئیس جمهوری آذربایجان دیدیم، این اجازه را به ما نمی دهد. حتی یک لحظه بی خبر باش

ارمنستان و جمهوری آذربایجان پس از دو جنگ خونین در آستانه توافق صلح قرار دارند و اخیرا مقامات دو کشور مواضعی را در حمایت از پیشرفت مذاکرات صلح اتخاذ کرده اند، هرچند که رهبران باکو همچنان سیگنال های منفی ارسال می کنند.

رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در اولین روز سال 2024 گفت: رهبری ارمنستان باید از درس های تاریخی نتیجه گیری درستی داشته باشد و به گونه ای رفتار کند که ما را عصبانی نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *