قیمت دلار امروز 5 بهمن 1402

به گزارش میهن تجارت؛قیمت دلار آزاد با قیمت درهم همسان شد/ قیمت دلار تهران و تتر نزدیک شدقیمت دلار طی چند روز گذشته نوسانات صعودی زیادی را تجربه کرده و به نیمه کریدور 50 هزار تومان رسیده است. امروز پنجشنبه پنجم بهمن ماه، دلار در همین ارتفاع نوسان می کند و در کانال 55 هزار تومان تثبیت می شود.به گزارش میهن تجارت، قیمت دلار از ظهر امروز در نوسان بوده است. بررسی قیمت دلار در معاملات نقدی نشان می دهد که اسکناس آمریکا هم اکنون از کانال نیمی 55 هزار تومان عبور کرده و با قیمت 55 هزار و 700 تومان به فروش می رسد. اما همچنان می توان دلار را با قیمت های کمتر در بازار فردوسی خریداری کرد. اگرچه همه فروشندگان دلار را در این کانال 55 هزار تومان عرضه می کنند و تمایلی به فروش در کانال 54 هزار تومانی نشان نمی دهند.

قیمت دلار امروز اصلاحی است

قیمت دلار در معاملات پشتیبان اما از ابتدای گشایش بازار فردوسی با نوسانات نزولی روبه رو بوده است. برخی از معامله گران معتقدند این بار بازارساز وارد معاملات پشت خطی شده و سعی دارد از سمت این بازار به بازار نقدی دلار سیگنال بدهد.

از زمان باز شدن بازار ارز امروز، قیمت دلار از 55 هزار و 900 تومان پایین آمده و اکنون به انتهای کانال 55 هزار تومان رسیده است.

قیمت درهم به دلار چقدر است؟

یکی از معیارهای معامله گران بازار ارز برای به دست آوردن قیمت واقعی دلار، مقایسه آن با درهم امارات است. قیمت درهم امارات امروز به 15 هزار و 250 تومان رسیده است که بر این اساس قیمت دلار درهم 55 هزار و 710 تومان است که با قیمت دلار نقدی در تهران در این لحظه برابری می کند.

قیمت دلار بر اساس تتر چقدر است؟

قیمت دلار بر اساس تتر راه دیگری برای کشف قیمت واقعی دلار است. از آنجایی که هر تتر بر اساس قیمت یک دلار آمریکا ارزش گذاری می شود، می تواند در تعیین قیمت واقعی دلار موثر باشد. در حال حاضر قیمت تتر 55 هزار و 650 تومان است که فاصله چندانی با قیمت دلار نقدی در تهران ندارد.

قیمت دلار در بازارهای همسایه

قیمت دلار سلیمانیه نیز در نیمه بالای کانال 55 هزار تومان در نوسان است و به 55 هزار و 770 تومان رسیده است. قیمت دلار هرات نیز در معاملات نقدی روز پنجشنبه به 54 هزار و 650 تومان رسید.

قیمت دلار در مرکز مبادلات ارز و طلا

بانک مرکزی قیمت دلار در مرکز مبادلات ارز و طلا را برای روز پنجشنبه پنجم بهمن ماه 1402 اعلام کرده است که بر این اساس، قیمت دلار حواله ای به 39 هزار و 523 تومان و قیمت دلار به 42 رسیده است. هزار و 922 تومان و افزایش قیمت در بازار آزاد ارز به خودی خود نشان نمی دهد!

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *