1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. فرمانده ارتش انگلیس: آماده نبرد با…

فرمانده ارتش انگلیس: آماده نبرد با مسکو باشید

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: پاتریک سندرز فرمانده نظامی انگلیس ضمن درخواست از مقامات لندن برای آماده سازی مردم برای جنگ احتمالی با روسیه خطاب به مردم این کشور گفت: برای نبرد با مسکو آماده باشید.

به گزارش پایگاه خبری پولیتیکو، فرمانده نیروهای مسلح انگلیس اولین مقامی نیست که به مردم کشورش درباره احتمال جنگ با روسیه هشدار داده است، بلکه برخی دیگر از مقامات اروپایی نیز نسبت به احتمال وقوع جنگ با روسیه هشدار داده اند. روسیه.

در همین راستا، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان اخیرا پیش بینی کرد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) ممکن است در پنج تا هشت سال آینده وارد یک درگیری نظامی تمام عیار با روسیه شود.

روزنامه آلمانی بیلد اخیرا با استناد به گزارش محرمانه وزارت دفاع آلمان، مقاله ای درباره آمادگی برلین برای جنگ با روسیه منتشر کرده است. گزارش این نشریه از سوی وزیر دفاع آلمان و هیچ یک از مقامات برلین رد نشده است. بلکه پیستوریوس در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ZDF» اعلام کرد که آلمان باید احتمال جنگ با روسیه را در نظر بگیرد و خود را برای چنین رویدادی آماده کند.

همچنین راب بائر، رئیس کمیته نظامی ناتو، پیشتر اعلام کرد که در حال حاضر، پیمان آتلانتیک شمالی با وضعیت خطرناکی در جهان مواجه است که در دهه های اخیر هرگز تجربه نکرده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز از روند کاهشی کمک های کشورهای غربی به اوکراین انتقاد کرد و تاکید کرد: تا زمانی که همه اعضای ناتو متعهد به پایان دادن به این جنگ نشوند، مسکو شکست نخواهد خورد.

زلنسکی در سخنرانی خود در جمعی از دانشجویان اوکراینی مدعی شد که چندین کشور مشکوک در ناتو وجود دارند که از پیوستن اوکراین به این پیمان نظامی جلوگیری کرده‌اند و خاطرنشان کرد: اعضای ناتو باید طوری به ما کمک کنند که گویی خودشان به ما کمک کرده‌اند. آنها مستقیماً در حال جنگ با روسیه هستند.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور روسیه در 21 فوریه 2022 (2 مارس 1400) با انتقاد از بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز بعد، در روز پنجشنبه 24 فوریه (5 مارس 1400) عملیات نظامی را علیه اوکراین آغاز کرد که آن را «عملیات ویژه» نامید و به این ترتیب روابط متشنج مسکو و کی یف به یک رویارویی نظامی تبدیل شد.

در واکنش به این اقدام روسیه، آمریکا و کشورهای غربی تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال کرده و میلیاردها دلار سلاح و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *