1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. شناسنامه تحول صنعت خودرو کلید می‌خورد

شناسنامه تحول صنعت خودرو کلید می‌خورد

خبر فوری وزیر صمت/ برنامه تحول در ایران‌خودرو اجرا می‌شود

به گزارش اختاز نیوز به نقل از فارس، عباس علی آبادی وزیر ایمنی با حضور در شرکت ایران خودرو در نشستی چهار ساعته با مدیران ارشد این گروه صنعتی ضمن بررسی زیرساخت های موجود برای توسعه و تولید محصول، به بررسی زیرساخت های موجود برای توسعه و تولید محصول پرداخت. و همچنین برنامه های تحول آفرین ایران خودرو در این زمینه. وی همچنین به تحلیل مشکلات و موانع موجود در حوزه های مختلف فعالیت این شرکت پرداخت.

علیمردان عظیمی مدیرعامل این گروه صنعتی که برای ماموریت تجاری به ازبکستان سفر کرده است، پیگیر مسائل مطرح شده از سوی وزیر به صورت تلفنی بود.

وزیر صامت در دیدار با مدیران ایران خودرو و بازدید از خط تولید و مرکز تحقیقات جدید این شرکت با تشریح علت برگزاری این نشست گفت: تحقق اهداف راهبردی که برای تحول صنعت خودرو دنبال می کنیم نیازمند گفتگو با صنعت گران و خودروسازان در این راستا نشستی را با مدیران ایران خودرو برای بررسی راهکارهای توسعه صنعت خودرو برگزار کردیم.

وی گفت: وزارت حراست به طور مستمر و مجدانه طی هشت ماه گذشته پیگیر رفع موانع تولید در صنعت خودرو بوده تا خودروسازان به برنامه های وعده داده شده خود عمل کنند.

علی آبادی با بیان اینکه در آستانه یک تحول جدی و مهم هستیم، تصریح کرد: تبدیل خودروهای بنزینی به برقی و تبدیل خودروهای معمولی به هوشمند تحولی مهم و بزرگ در این صنعت است و همه ما در انتظار آن هستیم. آینده قطعا اتفاق خواهد افتاد داد

وزیر صامت با بیان اینکه خوشبختانه ایران خودرو در مسیر تحول خوبی قرار دارد، تضمین تحول در این خودروساز را آرزوی ذینفعان دانست و گفت: علاوه بر کارکنان، همه ذینفعان که شامل همه مردم ایران می شود، می باشد. ، باید این تمایل را داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر مردم ایران تمایل داشته باشند و همه نسبت به خودرو و پیشرفت و کیفیت آن حساس باشند و بخواهند آن را ارتقا دهند و سازنده صدای ذینفع خود را بشنود تحول در این صنعت رخ می دهد.

علی آبادی افزود: به نظر من با توجه به اینکه مطالبه مردم روشن است و این خودروساز باید بتواند با آمادگی برای تحول پاسخگوی ذینفعان خود باشد، این اتفاق مبارک می تواند در ایران خودرو رخ دهد.

وی با بیان اینکه ایران خودرو امروز تنها یک بنگاه اقتصادی نیست، بلکه باید نمادی از توانمندی های ملت ایران باشد، تصریح کرد: نکاتی وجود دارد که قابل ارتقا است که باید اصلاح کنیم تا این نماد بتواند در مکان واقعی آن

وزیر صامت حرکت به سمت خودروهای آینده را وابسته به شرایط فعلی ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر مسائل زیست محیطی ایجاب می کند که به سمت خودروهای درون سوز حرکت نکنیم.

وی گفت: احترام به محیط زیست هدف دولت سیزدهم است که ما در صنعت کشور متعهد هستیم که این نیاز جدی زندگی مردم را پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: خودروهای برقی در حال حاضر یکی از راه های حل معضل آلایندگی و محیط زیست هستند و شاید در آینده راهکارهای دیگری ارائه شود که باید مدام به دنبال به روز شدن آن باشیم.

وزیر صامت گفت: برقی سازی حمل و نقل در دنیا دنبال شده است و آنچه در کشور ما در حال شکل گیری است به دلیل پیمودن این مسیر نیست، بلکه به دلیل نیاز جامعه این راهبرد را دنبال می کنیم.

وی تاکید کرد: حرکت به سمت برقی شدن حمل و نقل خودروی کشور علاوه بر اجرای برنامه های جاری باید در برنامه تحول خودروسازان جایگاه ویژه ای داشته باشد.

علی آبادی دلایل اقتصادی را یکی دیگر از دلایل حرکت به سمت برقی شدن حمل و نقل عنوان کرد و گفت: اقتصاد وابسته به سلامت مردم و مصرف سوخت باید به سمت استفاده از انرژی های پاک حرکت کند.

وی راهبرد وزارت حراست را حمایت از تمامی صنایع از جمله خودروسازی دانست و تاکید کرد: ایران خودرو یک مجموعه صنعتی بسیار مهم با سابقه 60 ساله در صنعت کشور است که البته باید کاستی های آن را برطرف کنیم. “

علی آبادی با بیان اینکه ایران خودرو به عنوان بزرگترین خودروساز کشور در کنار تمامی صاحبان صنعت خودرو باید تلاش گسترده ای برای تولید محصولات باکیفیت داشته باشد، اجرای و اجرای تعهدات خودروسازان را تا پایان اعلام کرد. 1402 به طور مستمر توسط وزارت امنیت پیگیری می شود. و بر لزوم انجام کامل تعهدات تاکید می کنیم.

وزیر صمت با تاکید بر ضرورت توسعه و تولید خودروهای باکیفیت گفت: خودروسازان باید خودرویی در خور شأن مردم ایران تولید کنند و این اصل اساسی در سیاست های کلی وزارت صمت از اهمیت بالایی برخوردار است.

لازم به ذکر است، در این رویداد از محصولات آتی ایران خودرو به ویژه خودروهای برقی با محوریت تحویل به ناوگان حمل و نقل عمومی نیز بازدید و لزوم تسریع در ورود این خودروها به چرخه مصرف با توجه به بر برنامه اعلام شده تاکید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *