1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. «هیولای آمشتتن» که ۲۴ سال به…

«هیولای آمشتتن» که ۲۴ سال به دختر اسیرش تجاوز کرده بود به زندان عادی منتقل می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

یورو نیوز: دادگاهی در اتریش روز پنجشنبه 25 ژانویه (5 بهمن) حکم داد مرد اتریشی که دخترش را 24 سال در زیرزمین خانه اش اسیر کرده و هزاران بار به او تجاوز کرده بود، می تواند از بازداشت ویژه آزاد شود. مرکز مجرمان اختلال روانی به یک زندان عادی منتقل شود.

خبرگزاری رسمی اتریش گزارش داد که با این حال، قاضی در حکم خود حکم داد که یوزف فریتزل 88 ساله باید به طور منظم در روان درمانی شرکت کند و در طول یک دوره آزمایشی 10 ساله در زندان تحت ارزیابی های روانپزشکی قرار گیرد.

اگرچه دادگاه درخواست آزادی او از زندان را رد کرد، اما این تصمیم همچنان یک برد برای تیم حقوقی آقای فریتزل است زیرا شرایط یک زندان معمولی در مقایسه با کنترل های شدید یک موسسه روانپزشکی بهتر تلقی می شود.

جنایت هولناک او در سال 2008 فاش شد و در سال 2009 به ارتکاب زنا، تجاوز جنسی، زورگویی، زندانی کردن و بردگی دخترش و همچنین قتل یکی از پسرانش محکوم شد.

در سال 1984، آقای فریتزل دختر 18 ساله خود را در زیرزمین عایق صوتی خانه خود در آمشتتن، شمال اتریش، حبس کرد. او در طول 24 سال بارها به دخترش تجاوز کرد و از او هفت فرزند داشت که یکی از آنها مرد.

رسانه های اتریشی با توجه به حجم خشونت هایی که در این حادثه رخ داد، او را «هیولا آمشتتن» نامیدند.

به گفته مقامات اتریشی، همسر فریتزل که با دیگر اعضای خانواده در طبقه دوم خانه زندگی می کرد، ظاهراً از آنچه در زیرزمین رخ می داد بی خبر بود. پس از 24 سال ناپدید شدن، سرانجام دختر آقای فریتزل در سال 2008 توانست از زیرزمین سیاه چال مانند خود بیرون بیاید.

دادگاه منطقه ای شهر کرمس آن در دوناو حکم داد که آقای فریتزل اکنون از زوال عقل رنج می برد و بر اساس ارزیابی روانپزشکی که نشان می دهد او دیگر خطری ندارد، می تواند به یک زندان عادی منتقل شود.

این حکم تصمیم قبلی در سال 2022 مبنی بر رد درخواست آقای فریتزل برای انتقال به زندان عادی را لغو کرد.

آسترید واگنر، وکیل او، به آسوشیتدپرس گفت: به طور خلاصه، دادگاه به این نتیجه رسیده است که او دیگر خطرناک نیست.

وی افزود که موکلم «در حین اعلام حکم دادگاه در آستانه اشک ریختن بود و گفت که برای قربانیان بسیار متاسفم و می‌خواهم هر کاری که می‌تواند برای جبران خسارت انجام دهد».

این حکم هنوز از نظر قانونی لازم الاجرا نیست و دادستان ها 14 روز فرصت دارند تا تجدید نظر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *