1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. فلوریدا استفاده کودکان زیر ۱۶ سال…

فلوریدا استفاده کودکان زیر ۱۶ سال از شبکه‌های اجتماعی بدون تایید والدین را ممنوع کرد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

قانونگذار ایالت فلوریدا قانونی را تصویب کرد که کودکان زیر 16 سال را از استفاده از شبکه های اجتماعی بدون رضایت والدین یا قیم منع می کند.

مجلس نمایندگان فلوریدا روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه با 106 رای موافق در مقابل 13 رای مخالف این قانون را تصویب کرد.

حامیان این قانون تاکید کردند که شبکه های اجتماعی کودکان را در معرض “قلدری و شکارچیان جنسی” قرار می دهند و استفاده از این شبکه ها عوارضی مانند افسردگی، خودکشی، وسواس و اعتیاد را در بین کودکان به دنبال داشته است.

این قانون به شبکه‌های اجتماعی خاصی اشاره نمی‌کند، اما تاکید می‌کند که هر رسانه اجتماعی که فعالیت کاربران را ردیابی می‌کند، به کودکان اجازه می‌دهد مطالب ارسال کنند یا به صورت مجازی با دیگران تعامل داشته باشند، دارای ویژگی‌های اعتیادآور هستند که برای استفاده بیش از حد یا غیرارادی برنامه‌ریزی شده‌اند.

تایلر سایرس یکی از حامیان جمهوری خواه این قانون می گوید طراحان این شبکه ها از بزرگ شدن کودکان سوء استفاده می کنند… کودکان را درگیر می کنند و با هر کلیک به کودکان دوپامین تزریق می کنند…

میشل راینر، نماینده دموکرات‌ها که از این قانون حمایت می‌کند نیز در جلسه مجلس ایالتی گفت که وقتی خبر مرگ مادرش را در این شبکه‌ها منتشر کرد، نظرات نفرت‌انگیز کاربران را دریافت کرد.

خانم راینر گفت: “من 42 سال دارم و نظراتی را تحمل کرده ام که به من آسیب وارد کرده است، اما تصور کنید فرزندان ما از آزار اینترنتی دوستانشان چه رنجی می برند.”

اقلیت مخالف این قانون استدلال کردند که این پیشنهاد با اصلاحیه اول ایالات متحده مغایرت دارد و کودکان را از برخی مزایای شبکه های اجتماعی محروم می کند و تصمیم گیری در مورد استفاده کودکان از سایت ها باید به والدین واگذار شود.

این قانون که باید به تصویب مجلس سنای ایالت نیز برسد، استفاده کودکان از پیام رسان های خصوصی را منع نمی کند.

سایت پولیتیکو عدم مشخص شدن شبکه های اجتماعی و شرکت های خاص تحت این قانون را عامل «آشفتگی» خوانده است.

قانون، رسانه‌های اجتماعی را ملزم می‌کند تا هر حسابی را که ممکن است توسط کودکان زیر 16 سال استفاده شود مسدود کرده و هرگونه اطلاعات حساب را حذف کنند.

متا، شرکتی که فیس بوک و اینستاگرام را در اختیار دارد، از قانونگذار فلوریدا خواست تا به دنبال راه حل دیگری مانند نیاز به تایید والدین برای دانلود برنامه ها باشد.

متا همچنین خواستار رسیدگی به این موضوع به جای مجموعه قوانین در ایالت های آمریکا در سطح ملی (فدرال) شد.

ایالت یوتا سال گذشته قانون مشابهی را در مجلس ایالتی تصویب کرد که الگویی برای ایالت های آرکانزاس، لوئیزیانا، اوهایو و تگزاس شد.

برخی دیگر از ایالت های ایالات متحده در حال بررسی قوانین مشابه هستند، اما اکثر آنها هنوز ممنوعیت کامل استفاده از کودکان را تصویب نکرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *