1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. فایننشال‌تایمز: اسرائیل تاکنون ۱۱۰۰ ساختمان‌ غزه…

فایننشال‌تایمز: اسرائیل تاکنون ۱۱۰۰ ساختمان‌ غزه را برای «منطقه حائل» در مرز غزه تخریب کرده

فایننشال‌تایمز: اسرائیل تاکنون ۱۱۰۰ ساختمان‌ غزه را برای «منطقه حائل» در مرز غزه تخریب کرده
پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: روزنامه فایننشال تایمز نوشت: ارتش رژیم صهیونیستی برای اجرای طرح خود برای ایجاد منطقه حائل در مرز نوار غزه با سرزمین های اشغالی، 1100 ساختمان در نزدیکی مرزها را تخریب کرده است.

فایننشال تایمز به نقل از یک منبع آگاه ناشناس نوشت که هدف از ایجاد این منطقه حائل، پاکسازی آن از “هر گونه تروریست، موشک انداز و خمپاره انداز” است.

این منبع افزود که ایجاد یک منطقه حائل به تل آویو آزادی عمل در آنجا می دهد.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی برای ایجاد این منطقه حائل تاکنون حدود 1100 ساختمان را در مرز نوار غزه با سرزمین های اشغالی تخریب کرده است.

به گزارش فایننشال تایمز، ارتش اسرائیل از تایید یا تکذیب این آمار خودداری کرده است، اما ریچارد هخت، سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که ارتش رژیم صهیونیستی ایجاد این منطقه حائل را برای جلوگیری از آنچه که می‌خواند، اجرا می‌کند. فعالیت های جنبش حماس

در حالی که مقامات رژیم صهیونیستی از اظهار نظر در مورد وسعت منطقه حائل خودداری کرده اند، عاموس یادلین، رئیس سابق سرویس اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی پیشتر گفته بود که تل آویو پیش بینی می کند که پس از پایان جنگ علیه نوار غزه، “منطقه حائل” 500 عمق خواهد داشت. یک متر تا یک کیلومتر در داخل نوار غزه ایجاد کنید.

یادلین در نشست خبری با خبرنگاران افزود: این منطقه حائل برای اطمینان از 16 مهر است [عملیات طوفان الاقصی در ۱۵ مهرماه] دیگر تکرار نخواهد شد.

به نوشته فایننشال تایمز، ایجاد چنین منطقه ای در مرز نوار غزه یکی از موضوعاتی است که رژیم اسرائیل و آمریکا بر سر آن اختلاف نظر دارند و واشنگتن بارها اعلام کرده است که با هرگونه اقدامی که منجر به این شود مخالفت خواهد کرد. کاهش مساحت نوار غزه

جان کربی سخنگوی امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه بار دیگر بر این موضع تاکید کرد و مدعی شد: ما به هیچ وجه نمی‌خواهیم شاهد کاهش اراضی غزه باشیم.

گروه‌های مقاومت فلسطین در 15 اکتبر 2023 عملیات غافلگیرانه‌ای به نام «طوفان الاقصی» از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم صهیونیستی آغاز کردند. بین اسرائیل و حماس، یک آتش بس موقت چهار روزه یا توقفی برای تبادل اسرا بین حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ به مدت 7 روز ادامه یافت و سرانجام در بامداد روز جمعه 10 دسامبر 2023 آتش بس موقت پایان یافت و رژیم اسرائیل حملات خود را به غزه از سر گرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرانه «طوفان الاقصی» و جبران شکست آن و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه های نوار غزه را بسته و این منطقه را بمباران می کند. از سوی دیگر رزمندگان مقاومت فلسطین در نبرد زمینی تلفات و خسارات زیادی به نظامیان صهیونیست وارد کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *