1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. حزب‌الله لبنان ۲ پایگاه ارتش اسرائیل…

حزب‌الله لبنان ۲ پایگاه ارتش اسرائیل را هدف قرار داد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: خبرنگار شبکه المیادین در جنوب لبنان اعلام کرد: چندین موشک از لبنان به سمت پایگاه های نظامی اسرائیل در الجلیل غربی شلیک شد.

منابع رسانه ای گزارش دادند که دو پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین های اشغالی هدف حمله موشکی حزب الله لبنان قرار گرفتند.

حزب الله لبنان در بیانیه ای اعلام کرد که دو پایگاه الرادار و جل العلم را با موشک هدف قرار داده است.

حزب الله لبنان در این بیانیه اعلام کرد که اهداف مورد نظر مستقیم و دقیق مورد هدف قرار گرفته است.

منابع خبری از حمله به بندر اشدود، بزرگترین بندر اسرائیل خبر دادند.

المیادین نیز گزارش داد: گزارش های اولیه از حمله دو پهپاد و وقوع انفجار در «سهله الهوله» در الجلیل گزارش شده است.

به گزارش رسانه های صهیونیستی، المیادین گزارش داد: حزب الله در این هفته نسبت به هفته های گذشته از خمپاره های مخرب بیشتری استفاده کرده است.

در همین راستا خبرگزاری لبنان از حمله رژیم صهیونیستی به اطراف شهرک «علمای الشعب» و حومه شهرک «الضحیره» با خمپاره های حاوی فسفر خبر داد.

یک روز پس از تهاجم رژیم اشغالگر غزه به نوار غزه در 16 مهر، حزب الله لبنان اولین حزب در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی و پس از آن رسما به عملیات طوفان الاقصی پیوست. که مرزهای لبنان و سرزمین های اشغالی فلسطین تبادل آتش روزانه و تقریبا 24 ساعته صحنه بین حزب الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی بوده است.

القسام حزب الله با وجود اینکه گردان های عزالدین قسام سه پهپاد رژیم صهیونیستی را در اختیار داشتند، پایگاه دیگری از اسرائیل را هدف قرار دادند.

رسانه های عبری گزارش داده اند که از آغاز نبرد طوفان الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده ها پایگاه نظامی آنها هدف قرار گرفته است و به همین دلیل است. کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور شد هزاران شهرک نشین را از شمال تخلیه کند. فلسطین اشغال شد و برخی از شهرک نشینان خود از منطقه گریختند.

اخیرا رسانه های عبری فاش کردند که این شهرک نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه های خود نیستند و می گویند که کابینه نتانیاهو به سرنوشت آنها اهمیت نداده و آنها را رها کرده است.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نیز در سخنرانی اخیر خود گفت: ما را با تیپ های خسته، شکست خورده و ترسیده در شمال غزه تهدید می کنند؛ ما به شما می گوییم که خیلی خوش آمدید، آن که باید بترسد. جنگ اسرائیل و کابینه و شهرک نشینان آن است.» 99 روز است که آماده جنگ هستیم و از آن نمی ترسیم و بدون محدودیت و قید و شرط می جنگیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *