1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. واکنش آمریکا به ادعای روزنامه وال…

واکنش آمریکا به ادعای روزنامه وال استریت ژورنال درباره «هشدار اطلاعاتی واشنگتن به تهران در حادثه تروریستی کرمان»

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از اظهار نظر درباره ادعای روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال مبنی بر هشدار واشنگتن به تهران درباره حمله تروریستی در کرمان خودداری کرد.

این مطلب را «ودانت پاتل» معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره ادعای وال استریت ژورنال مبنی بر هشدار آمریکا به ایران درباره حمله تروریستی کرمان گفت.

خبرنگاری از معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پرسید: بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، آمریکا در مورد حملات کرمان به ایران هشدار داده بود. آیا این به معنای همکاری اطلاعاتی آمریکا و سپاه است؟

ودانت پاتل پاسخ داد: نظر و ارزیابی کلی در این زمینه ندارم. بر اساس اطلاعات ما، حمله تروریستی کرمان تمام ویژگی های حمله داعش را داشت و می خواهیم با مردم ایران همدردی کنیم.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود مدعی شد درباره سیاست آمریکا در قبال ایران و تلاش برای جلوگیری از فعالیت های مخرب و بی ثبات کننده این کشور در منطقه و جهان توضیحاتی داده ام. من ارزیابی جدیدی درباره تغییر سیاست آمریکا ندارم.

پاتل در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر ادعای ایران مبنی بر ارسال پهپاد به سودان گفت: من چنین گزارشی را ندیده ام و بی شک تلاش ایران برای گسترش اقدامات بی ثبات کننده خود در سایر مناطق جهان و نفوذ در سایر مناطق و درگیری های این کشور است. دنیا برای ما بسیار نگران کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *