1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. مصرف لبنیات در کشور کمتر از…

مصرف لبنیات در کشور کمتر از نیاز روزانهمدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین اخبار از اجرای برنامه شیر درسه گفت: به دنبال گسترش ابعاد طرح از نظر زمان توزیع و گسترش به سطوح بالاتر هستیم.به گزارش به گزارش میهن تجارت، احمد اسماعیل زاده درباره آخرین وضعیت اجرای طرح شیرمدرسه گفت: این برنامه در مدارس ابتدایی دولتی آغاز شده است و با وجود اینکه اجرای این برنامه در بودجه امسال دیده نشد اما ریاست جمهوری رقم خوبی را به این طرح اختصاص داد. برای این برنامه و کار توزیع شیر شروع شد.

وی افزود: طبق آخرین آمار به غیر از دو استانی که در تامین شیر استریل مشکل دارند، این برنامه در سایر استان ها نیز ادامه دارد و دوستان ما در وزارت آموزش و پرورش در تلاش هستند تا طبق روال گذشته این برنامه را در آن دو استان اجرا کنند. اجرا شود

وی تاکید کرد: در حال حاضر هفته ای دو بار شیر در اختیار کودکان قرار می گیرد اما به دنبال این هستیم که برنامه گسترش یابد و در وهله اول هفته ای سه نوبت شیر ​​در مدارس توزیع شود و در مرحله دوم بتوانیم توزیع کنیم. آن را به گروه اول متوسطه. بیایید توزیع شیر داشته باشیم. انشالله اگر تایید نهایی را بگیرد از این به بعد به صورت روتین اتفاق می افتد.

به گفته مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، دستورالعمل طرح شیر مدارس تامین شیر با چربی 2.5 درصد به دانش آموزان است.

وی با تاکید بر اینکه مصرف لبنیات در کشور ما معادل یک واحد در روز است، گفت: در حالی که نیاز ما در کشور مصرف روزانه دو تا سه واحد لبنیات است. این نیاز در کودکان و سالمندان مبتلا به پوکی استخوان و زنان باردار و شیرده اهمیت دوچندان دارد.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *