1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. تنها هوای کلان‌شهر کرمان در کشور…

تنها هوای کلان‌شهر کرمان در کشور ناسالم ثبت شد/وضعیت کیفی ۲۵ شهر سالم و پاک

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، اگر نگاهی به گذشته و امروز – جمعه ششم بهمن – بیندازیم، سطح و شدت آلودگی هوا را که آسمان شهرهای مختلف را فرا گرفته است، حس می کنیم. از این رو خبرگزاری به گزارش میهن تجارت به مقایسه شاخص کیفیت هوا در شهرهای مختلف پرداخته است. بنابراین بر اساس سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست، امروز هیچ یک از شهرها در وضعیت خطرناک (قهوه ای)، بسیار ناسالم (بنفش) یا ناسالم برای عموم (قرمز) قرار ندارند.

بر این اساس امروز دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر کرمان با شاخص 122 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) قرار دارد در حالی که روز گذشته پنجم بهمن ماه شهرهای مشهد، اهواز و کرمان در وضعیت ناسالم قرار دارند. به عنوان ناسالم (نارنجی) ثبت شده است.

در این راستا سنجش کیفیت هوا در ایستگاه های کلانشهر تبریز با شاخص 83، اصفهان با شاخص 83، کرج با شاخص 73، بوشهر با شاخص 54، تهران با شاخص 68، شهرکرد با شاخص شاخص 69، بیرجند با شاخص 60، مشهد با شاخص 64، اهواز با شاخص 96، سمنان با شاخص 63، زاهدان با شاخص 66، شیراز با شاخص 81، قزوین با شاخص شاخص 59، قم با شاخص 59، اراک با شاخص 84 و یزد با شاخص 61 در هوای سالم (زرد) قرار دارند.

لازم به یادآوری است طی روز گذشته پنجم بهمن ماه ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شهرهای اصفهان، کرج، بوشهر، تهران، شهرکرد، بیرجند، سمنان، زاهدان، شیراز، قزوین، قم، کرمانشاه، خرم آباد اراک و یزد در وضعیت هوای سالم قرار داشتند. (زرد) ثبت شد.

به این ترتیب دستگاه سنجش کیفیت هوای امروز در شهرهای ارومیه با شاخص 28، ایلام با شاخص 50، بجنورد با شاخص 37، زنجان با شاخص 22، سنندج با شاخص 23، کرمانشاه با شاخص شاخص 40، یاسوج با شاخص 28، خرم آباد با شاخص 42 و همدان با شاخص 38 در وضعیت پاک (سبز) قرار دارند اما دیروز شهرهای تبریز، ارومیه، ایلام، بجنورد، زنجان، سنندج و همدان در وضعیت تمیز (سبز) قرار داشت.

لازم است بدانید وضعیت کیفی هوای امروز در کلانشهرهای اردبیل، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس ثبت نشد، این در حالی است که روز گذشته شهرهای اردبیل، یاسوج، گرگان، رشت، ساری و بندرعباس بدون اطلاعات ثبت شده بودند.

در نهایت بر اساس اطلاعات موجود سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست و مقایسه شاخص کیفیت هوا، امروز هیچ یک از کلانشهرها در رنگ های خطرناک (قهوه ای)، بسیار ناسالم (بنفش) و ناسالم (قرمز) ثبت نشد. ) شرایط، اما شهری ناسالم. (نارنجی)، 16 شهر سالم (زرد)، 9 شهر پاک (سبز) و 5 شهر بدون داده ثبت شد، به طوری که دیروز سه شهر ناسالم (نارنجی)، 15 شهر سالم (زرد)، هفت شهر پاک (سبز) و شش شهر ناسالم. کلان شهرهای بدون داده گنجانده شدند.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *