1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. سازمان جهانی بهداشت: درک وضعیت جهنمی…

سازمان جهانی بهداشت: درک وضعیت جهنمی غزه آسان نیست

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

یورونیوز: رئیس سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه ضمن توصیف وضعیت غزه به عنوان “جهنم” خواستار آتش بس و “راه حل واقعی” برای مناقشه اسرائیل و فلسطین شد.

تدروس آدهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، متاثر از احساسات ناشی از شرایط اسفناک غزه و کشته شدن بیش از 25 هزار فلسطینی در این نوار محاصره شده، خواستار آتش بس و آتش بس شد.

آقای آدهانوم بخشی از دوران کودکی خود را در جنگ سپری کرد و فرزندانش نیز در خلال بمباران ها و درگیری های مرزی بین اتیوپی و اریتره بین سال های 1998 و 2000 پنهان شدن در پناهگاه ها را تجربه کردند.

وی در نشستی با حضور مدیران ارشد و هیات اجرایی سازمان جهانی بهداشت که به موضوع “اورژانس بهداشتی در غزه” اختصاص داشت، تاکید کرد: به دلیل تجربه ای که داشتم، معتقدم جنگ، جدا از تحریک خشونت، نفرت، رنج و ویرانی بیشتر، هیچ دستاوردی ندارد؛ بنابراین باید به دنبال صلح و آتش بس بود و مشکل موجود را از طریق سیاست حل کرد.»

خزاب پیش از پایان سخنان خود خطاب به حاضران در جلسه گفت: فکر می کنم همه شما راه حل دو کشوری و غیره را بارها تکرار کرده اید؛ امیدوارم این جنگ پایان یابد و به یک راه حل واقعی برای مناقشه کنونی تبدیل شود.

در حالی که اسرائیل همچنان اصرار دارد که جنگ کنونی غزه تنها با نابودی حماس و بازگشت همه گروگان ها پایان خواهد یافت. جنگی که منجر به کشته شدن ده ها هزار غیرنظامی از جمله بسیاری از زنان و کودکان شده است.

سفیر اسرائیل در واکنش به اظهارات تدروس آدهانوم، آن را “شکست کامل سیاست های حاکم بر سازمان بهداشت جهانی” دانست.

میراو الون، سفیر و نماینده اسرائیل در سازمان‌های بین‌المللی در ژنو، اظهار داشت که اظهارات تدروس آدهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، “نشان دهنده رویکرد اشتباه” این سازمان از 7 اکتبر است.

وی در توجیه این سخنان گفت که آقای ادهانوم در اظهارات خود به «افراد به گروگان گرفته شده توسط حماس، کشتار غیرنظامیان اسرائیلی، نظامی شدن بیمارستان ها و استفاده حماس از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی» اشاره نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *