1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. آخرین جزئیات حادثه تلخ در اردوی…

آخرین جزئیات حادثه تلخ در اردوی مدرسه مینودشت/ مقصران به دادگاه کیفری احضار شدند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، دانش آموزان پایه سوم دبستان پسرانه مینودشت که در روزهای اخیر به اردوی تفریحی جنگلی باغرآباد اعزام شده بودند بر اثر وزش باد شدید و سقوط درخت دو دانش آموز و یک معلم مجروح شدند. (س) مینودشت و سپس به مرکز ضربه به بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس اعزام شدند.

در این حادثه دلخراش مصدومیت یکی از دانش آموزان و معلم این دبستان جزئی بود که با تلاش کادر پزشکی تحت مداوا و ترخیص از بیمارستان قرار گرفتند اما تلاش پزشکان برای انجام اقدامات درمانی تخصصی مصدومیت «عماد شاملو» که از ناحیه سر شدید بود، بی نتیجه ماند. باعث مرگ او شد.

اگرچه اردوی تفریحی دانش آموزان دبستان پسرانه شهید مینودشت از قبل برنامه ریزی شده بود، اما اداره کل هواشناسی گلستان یک روز قبل از این حادثه طی اطلاعیه ای از وضعیت نامساعد جوی و وزش باد شدید و احتمال شکستگی درختان و تراز خبر داد. خطرات این سیستم نارنجی اعلام کرده بود، اما عدم توجه مسئولان دبستان پسرانه مینودشت به هشدار هواشناسی و متعاقب آن حادثه سقوط درخت و مجروح شدن دو دانش آموز و معلم باعث شد تا دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان اعلام جرم کنند. مدیران آموزش و پرورش

به این ترتیب با توجه به اهمیت موضوع، پنج تن از سرپرستان اداره آموزش و پرورش مینودشت، دو تن از معاونان آموزش و پرورش این شهرستان، مدیر و معاون آموزشی دبستان شهید شهرستان احضار شدند. دادستانی این شهرستان برای توضیحات و دفاعیات.

صدور کیفرخواست برای ۶ نفر از مسئولان آموزش و پرورش و منابع طبیعی مینودشت

بر این اساس، محمود اسپانیایی دادستان مرکز استان گلستان با اشاره به صدور کیفرخواست در حادثه اردوی دانش آموزی مینودشت گفت: در این پرونده که منجر به فوت دانش آموز «عماد شاملو» شد، برای شش نفر از مسئولان آموزش و پرورش و منابع طبیعی مینودشت کیفرخواست صادر شد. شهر

وی با بیان اینکه پس از صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی و اتخاذ تصمیم به دادگاه کیفری دو گرگان ارسال شد. دادسرای مرکز استان گلستان انجام شد.

مقصران مرگ دانش آموز مینودشتی در اردوی مدرسه شناسایی شدند

سیدرضا حسینی دادستان عمومی و انقلاب مینودشت با اعلام نظر کارشناسی پرونده مربوط به حادثه در اردوگاه دانش آموزی این شهرستان، اظهار داشت: با تاکید رئیس کل دادگستری و پیگیری دادستان مرکز استان به دلیل اهمیت این پرونده پس از بررسی مدارک در کمترین زمان به صورت شبانه روزی کار خواهد کرد. و مستندات و بررسی محل حادثه، نظریه کارشناسی صادر شد.

وی گفت: در این نظریه، آموزش و پرورش شهرستان و مسئولان مدرسه شهید این شهرستان به دلیل بی توجهی به هشدارهای هواشناسی و اداره منابع طبیعی مینودشت به عنوان متولی پارک جنگلی باغرآباد که وظیفه شناسایی و جمع آوری درختان فرسوده و ناپایدار را بر عهده دارد، مقصر هستند. محل برگزاری این اردو مشخص شده و درصد شکست هر بخش نیز مشخص شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مینودشت افزود: رئیس اداره منابع طبیعی مینودشت امروز برای ارائه توضیحات به دادسرا احضار شد، هفته گذشته نیز رئیس آموزش و پرورش مینودشت، دو تن از معاونان آموزش و پرورش این شهرستان، مدیر و معاون آموزش و پرورش مینودشت به دادسرا احضار شدند. دبستان شهید. برای اخذ توضیحات و دفاعیات به دادسرای مینودشت احضار شدند.

دانش آموز مجروح در حادثه کمپ مدرسه جان باخت

رسول صلاحی رئیس بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس با اشاره به فوت دانش آموز مینودشتی که در حین اردو دچار سانحه شد، گفت: علیرغم تمام تلاش های صورت گرفته توسط کادر پزشکی و مشاوره های پزشکی لازم، به دلیل شدت جراحات وارده، دانشجو «عماد شاملو» جان تسلیم شد.

وی افزود: در اردوی دانش آموزی که روز دوشنبه 8 آبان ماه برگزار شد دو دانش آموز و یک معلم بر اثر سقوط درخت مصدوم شدند. ضربه به سر شدید بود.

رئیس بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس تصریح کرد: این دانش آموز کلاس سوم ابتدایی در حین اردوی تفریحی دبستان شهید مینودشت بر اثر شکستگی درخت و ضربه به سر در یکی از جنگل های این شهرستان دچار حادثه شد. علیرغم تمام تلاش های کادر درمانی و مشاوره های پزشکی لازم، این دانش آموز به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

صلاحی گفت: با توجه به اهمیت موضوع، رئیس کل دادگستری گلستان مأموریت ویژه ای به دادستان مرکز استان داد تا بر روند این پرونده و رسیدگی به آن نظارت کند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *