1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. پیش بینی قیمت دلار 7 بهمن…

پیش بینی قیمت دلار 7 بهمن 1402

به گزارش میهن تجارت:


دلار هفته گذشته با بازدهی مثبت 1650 تومان افزایش یافت. برخی معامله گران معتقدند در صورت عدم مداخله سیاست گذار در بازار ارز، این تبصره در روند صعودی پیش می رود.به گزارش میهن تجارت، قیمت دلار در هفته اول بهمن ماه با رشد ۱۶۵۰ تومانی وارد کانال ۵۵ هزار تومان شد. این اسکناس در آخرین معامله هفته گذشته به قیمت 55 هزار و 500 تومان بسته شد.

چهارشنبه چهارم آذرماه آخرین روز معاملات دلار در بازار آزاد بود. این اسکناس بیشترین افزایش قیمت را در این روز داشت. در هفته اول بهمن ماه، معامله گران روند تقاضا را افزایشی خواندند. برخی از فعالان بازار ارز معتقدند اگر بازارساز در هفته دوم بهمن با ارز پاشی این بازار را مدیریت نکند، این اسکناس به راحتی وارد محدوده قیمتی 56 تا 58 هزار تومان می شود.

آیا روند رشد دلار موقتی است؟

هرچند بانک مرکزی روند افزایشی قیمت دلار را موقتی می داند؛ اما کارشناسان اقتصادی معتقدند اگرچه بازارساز تلاش زیادی برای کاهش نرخ ارز با استفاده از خبر درمانی دارد، اما شاخص های اقتصادی مسیر دیگری را طی می کنند. به نظر می رسد اکنون نوعی درگیری بین این دو ایجاد شده و معامله گران منتظر اقدام بعدی سیاست گذار هستند. در این میان ارزش ذاتی دلار نیز در حال رشد است. آنچه تحلیلگران اقتصادی معتقدند متغیرهای اقتصادی هستند که در همه کشورها تحت تأثیر شرایط یا استراتژی های بلندمدت تغییر می کنند. بنابراین نباید انتظار داشت که عوامل اقتصادی با ریتم اخبار مساعد تغییر کند. بعید به نظر می رسد که دلار در بلندمدت با سناریوی سیاست گذار کنترل شود.

همراهی بازارهای اطراف با دلار تهران

قیمت دلار در روز چهارشنبه چهارم بهمن 1402 در بازارهای اطراف نیز مانند دلار تهران افزایش یافت. دلار سلیمانیه با 700 تومان افزایش به 55 هزار و 830 تومان رسید. دلار هرات با 770 تومان افزایش وارد کانال بالاتر شد و با قیمت 54 هزار و 670 تومان معامله شد. قیمت درهم امارات نسبت به روز سه شنبه 210 تومان گران شد و با قیمت 15 هزار و 250 تومان معامله شد.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *