تبریک امیرعبداللهیان به آفریقای جنوبی بابت طرح شکایت از رژیم صهیونیستی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، حسین امیرعبداللهیان در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی X نوشت: موفقیت آفریقای جنوبی در دیوان بین المللی دادگستری در طرح شکایت از رژیم صهیونیستی به دولت و ملت آفریقای جنوبی، ملت فلسطین و خانم . نالدی پاندورا من به وزیر امور خارجه این کشور تبریک می گویم.

بار دیگر بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از ابتکار دولت آفریقای جنوبی تاکید می کنم.

امروز مقامات رژیم جعلی اسراییل منفورترین افراد در افکار عمومی جهان هستند که به دلیل ارتکاب نسل کشی و جنایات جنگی بی سابقه علیه فلسطینیان باید فوراً به دست عدالت سپرده شوند.

لازم به تاکید است که حمایت همه جانبه کاخ سفید از جنایات صهیونیست ها هرگز فراموش نخواهد شد و موضوع توجه و پیگیری عمومی است.

من از همه همتایان خود در کشورهای جهان درخواست می کنم که از اقدام آفریقای جنوبی در دیوان بین المللی دادگستری حمایت کنند.

به گزارش به گزارش میهن تجارت، بعدازظهر امروز جلسه دیوان بین المللی دادگستری در لاهه برگزار شد و 15 قاضی توافق کردند که اسرائیل اقداماتی را برای جلوگیری از کشتار جمعی انجام دهد. همزمان با قرائت حکم دادگاه لاهه، صدها تن از حامیان فلسطینی در مقابل دادگاه تجمع کردند.

در این حکم که توسط رئیس دادگاه لاهه قرائت شد، آمده است: اسرائیل باید تضمین کند که نیروهایش مرتکب قتل عام نشوند. همچنین باید اقداماتی را برای بهبود وضعیت انسانی در غزه انجام دهد. غیرنظامیان غزه با وضعیت بسیار دشواری روبرو هستند. اقدامات اسرائیل برای رفع خطرات ناشی از جنایات علیه فلسطینیان کافی نیست.

رئیس این دادگاه همچنین تاکید کرد: در خصوص پرونده نسل کشی غزه توسط اسرائیل اقدامات اضطراری انجام می دهیم. اسرائیل باید از ارائه فوری کمک های لازم به مردم غزه اطمینان حاصل کند. همه طرف های درگیر در غزه باید به قوانین بین المللی پایبند باشند و گروگان ها را فورا و بدون قید و شرط آزاد کنند.

آفریقای جنوبی در 29 دسامبر شکایتی را علیه اسرائیل به دیوان بین المللی دادگستری تسلیم کرد و مدعی شد رژیم صهیونیستی در جریان عملیات نظامی خود در نوار غزه، کنوانسیون نسل کشی 1948 را نقض کرده است.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *