1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. دستور جدیدی برای نحوه فروش نان…

دستور جدیدی برای نحوه فروش نان اعلام شد؟

تسنیم: محمدجواد کرمی نایب رئیس اتحادیه نانوایان سنتی گفت: سهمیه نانوایان در این ماه نسبت به ماه های گذشته کاهش یافته که اعتراض برخی از نانوایان به اتحادیه را در پی داشته است.

وی افزود: شرکت نانینو (شرکت ارائه دهنده دستگاه های هوشمند نانوایی ها) اعلام می کند که «محدودیتی برای فروش نان به مردم نداریم» اما این شرکت برای نانوایان برای فروش نان محدودیت تعیین کرده است تا اگر نانوایی نیاز به بانک کمتری داشته باشد. کارت هایی برای فروش هر کیسه آرد. دستگاه نان جدید سهمیه آرد نانوایان را کاهش می دهد.

نایب رئیس اتحادیه نانوایان سنتی ادامه داد: به عنوان مثال به ازای هر کیسه 40 کیلویی آرد که 110 نان سنگک می پزند، 36 نفر باید آن را خریداری کنند.

وی تصریح کرد: به مردم اطلاع داده می شود که محدودیتی برای خرید نان ندارند اما به منظور تخصیص آرد به نانوایان به آنها اعلام می شود که با این شرایط می توانند سهمیه آرد خود را بر اساس فروش دریافت کنند.

حتی نمی دانیم چه دستگاهی باید پاسخگوی کاهش سهمیه آرد نانوایی ها باشد

کرمی خاطرنشان کرد: امروز تعداد زیادی از نانوایان به این موضوع اعتراض کردند، اما از آنجایی که مشخص نیست متولی این امر چه کسی است، حتی نمی دانیم چه دستگاهی باید در این زمینه پاسخگو باشد. در این زمینه وزارت کشور می گوید که «شرکت نانینو و وزارت اقتصاد باید پاسخگو باشند»، با مراجعه به وزارت اقتصاد مطلع می شویم که «وزارت جهاد و کشاورزی مسئول است» و در نهایت ما پاسخگو نیستیم. به نتیجه برسند

وی تصریح کرد: مشخص نبودن متولی این امر باعث شده امروز شاهد باشیم که نانوایان سردرگم شده اند و ما در اتحادیه به دلیل اینکه حتی به سامانه نانینو دسترسی نداریم پاسخی برای دادن به آنها نداریم.

نائب رئیس اتحادیه نانوایان سنتی ادامه داد: آرد ویژه نانوایان تا ظهر جوابگوی نیاز آنها نیست و این موضوع در نهایت منجر به این می شود که نانوایان به دلیل انجام این کار حتی نتوانند حقوق کارگران خود را پرداخت کنند. آرد کافی ندارد

وی با بیان اینکه نانینو خطاهای زیادی دارد، گفت: برخی از افرادی که نحوه استفاده از این دستگاه را به خوبی یاد گرفته اند، نه تنها با کمبود آرد مواجه نمی شوند، بلکه آرد مازاد در اختیار آنها قرار می گیرد، اما نانوایی هایی که با خیال راحت کار می کنند، آرد کافی ندارند. .

کرمی افزود: به نانوایان اعلام شده است که به صورت حضوری به میز خدمت فرمانداران مراجعه کنند که نشان از خطاهای فراوان و غیرهوشمند بودن این دستگاه ها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *