1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. دلیل ورود 19 تن طلا به…

دلیل ورود 19 تن طلا به ایران چیست؟

مهر: سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص برنامه های تشویقی برای جذب سرمایه گذاران خارجی در کشور اظهار داشت: در مجموع اقداماتی که برای اعتمادسازی به خارجی انجام می شود. سرمایه گذاران به ویژه کشورهای همسایه که با آنها ساده تر و ارزان تر هستیم امکان نقل و انتقالات پولی، مالی و ارزی را داریم و این تسهیلات بی سابقه است. برای سرمایه گذاری های بالای 100000 دلار همه مزیت ها اعم از اسکان و … را در قانون لحاظ کردیم.

وی افزود: بانک مرکزی این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است که با نرخ ارز بالاتر، سرمایه های خارجی خود را تسویه و برگردانند تا از روش های چندگانه نقل و انتقال مانند طلا و فلزات گرانبها استفاده شود.

خاندوزی تصریح کرد: خبری که در خصوص تاثیرگذاری این موضوع دارم این است که طبق آمار گمرک ایران در 9 ماهه سال 1402 بیش از 19 تن طلا به طور رسمی وارد کشور شده که در 9 ماهه سال گذشته نزدیک به صفر بوده است. پارسال. بسیار کم است و نشان می دهد که تسهیلات در حوزه نقل و انتقالات ارزی و فلزات گرانبها به ویژه با کشورهای همسایه که در قانون پیش بینی شده و مورد تایید دولت است، موثر بوده و اعتماد به جریان رسمی مبادلات تجاری بوده است. به کشور بازگشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *