1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. آمریکا: ۸۵ نقطه را در خاک…

آمریکا: ۸۵ نقطه را در خاک عراق و سوریه هدف قرار دادیم

آمریکا: ۸۵ نقطه را در خاک عراق و سوریه هدف قرار دادیم

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در بیانیه ای اعلام کرد که در واکنش به کشته شدن 3 سرباز این کشور در حمله به پایگاه «برج-22» در مرز سوریه و اردن، حملاتی به مواضع «گروه های مورد حمایت ایران» در عراق و سوریه انجام داده است.

فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که در ساعت 16:00 به وقت شرقی بیش از 85 نقطه در خاک عراق و سوریه را مورد حمله قرار داد.

ارتش آمریکا اعلام کرد که در حمله به این مواضع از «چند هواپیما از جمله بمب افکن های دوربرد که از آمریکا پرواز می کردند» استفاده شده است.

بر اساس این بیانیه، در این حملات از 125 «سلاح دقیق» استفاده شده است. سنتکام مدعی شد که در این حملات “مراکز عملیات فرماندهی و کنترل، مراکز اطلاعاتی، راکت ها و موشک ها، انبارهای پهپادها و تاسیسات زنجیره تامین مهمات و لجستیک” مورد اصابت قرار گرفته اند.

تناقضات اساسی

ساعاتی پیش از بیانیه سنتکام، منابع رسانه ای گزارش های ضد و نقیضی از آغاز حملات آمریکا در شرق سوریه از ساعات پایانی عصر پنجشنبه و اوایل صبح جمعه منتشر کردند.

حوالی ساعت 23:20 عصر جمعه به وقت تهران بسیاری از رسانه های عربی از وقوع انفجارهایی در شرق سوریه خبر دادند و مدعی شدند که احتمالاً هواپیماهای جنگی آمریکایی مواضع گروه های مقاومت را هدف قرار داده اند.

این گمانه زنی از آنجا سرچشمه می گیرد که ساعاتی پیش رسانه های آمریکایی گزارش دادند که جو بایدن مجوز حمله به مناطقی در سوریه و عراق را صادر کرده است.

با وجود این، کمی بعد مقامات آمریکایی در گفت و گو با «رودا» گفتند که حملات آمریکایی ها هنوز آغاز نشده است. با این حال، یک مقام آمریکایی گفت که کمتر از یک ساعت به شروع حملات باقی مانده است.

برخی منابع رسانه ای در گزارش های تایید نشده مدعی شدند که حملات اولیه توسط هواپیماهای جنگی اسرائیل انجام شده است، اما مقامات اسرائیلی به این گزارش ها واکنشی نشان ندادند.

ABC اندکی بعد گزارش داد که آمریکا حملات تلافی جویانه خود را برای پاسخ به کشته شدن سه سرباز این کشور در پایگاه “برج-22” در مرز عراق و سوریه آغاز کرده است.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *