1. صفحه اصلی
  2. »
  3. بورس
  4. »
  5. پیش بینی بورس امروز ۱۴ بهمن…

پیش بینی بورس امروز ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

میهن تجارت- برای پیش بینی بازار سهام امروز – شنبه 23 دی – به روند بازار سهام در روز چهارشنبه نگاه می کنیم. در آخرین روز معاملاتی هفته، شاخص کل 3 هزار و 36 واحد کاهش یافت و شاخص کل هم وزن یک هزار و 698 واحد کاهش یافت. شاخص کل فرابورس 71 واحد و شاخص هم وزن فرابورس 339 واحد کاهش یافت.

بیشترین افزایش قیمت

بیشترین کاهش قیمت

در بورس اوراق بهادار نمادهای ویران (شرکت لیزینگ ایران)، کفپارس (شرکت فرآورده های نسوز پارس) و کساپا (شرکت شیشه سایپا) بیشترین افت قیمت را در روز چهارشنبه داشتند و در معاملات فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران. (سدبیر)، بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) و بیمه میهن (میهن) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضا در بازار

در معاملات روز چهارشنبه 49 نماد دارای صف خرید و 44 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش کل صف های خرید با 50 درصد افزایش نسبت به روز کاری قبل به 346 میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف های فروش با 13 درصد کاهش به 200 میلیارد تومان رسید.


بیشتر بخوانید: بورس در انتظار تثبیت قیمت دلار است


پیش بینی بازار سهام امروز

روز چهارشنبه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران برای سومین روز کاهش یافت. نمادهای فولاد، پارسان، وبملت و فارس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

همچنین برای سومین روز متوالی شاهد خروج پول واقعی از بورس بودیم.

نماد D بیشترین خروج پول واقعی را داشت و پس از D نمادهای تفارس، خودرو، فملی و وبملت در رتبه های بعدی قرار گرفتند. از سوی دیگر نمادهای شگستر، تازنوب، فنر، سمگا و کرومیت بیشترین ورود سرمایه واقعی را به ثبت رساندند.

در روز چهارشنبه ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 8 درصدی نسبت به روز گذشته به 4 هزار و 540 میلیارد تومان رسید.

بنابراین بازار با رکود نسبی مواجه بود و خروج سرمایه ادامه داشت. ناظران معتقدند اگر شاخص امروز برای چهارمین روز متوالی سقوط کند، می توان آن را یک روند نزولی توصیف کرد. سهامداران نیز نگران سقوط شاخص به کانال پایین هستند. شاخص 7 هزار واحد با کانال پایین فاصله دارد و ریزش آن می تواند تاثیر روانی مهمی بر بازار داشته باشد.

با این حال، در ساعات اولیه بامداد امروز، ارتش آمریکا مراکزی در سوریه و عراق را که مقر نیروهای شبه نظامی وابسته به ایران معرفی کرد، بمباران کرد. اتفاقی که می تواند بازار امروز را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع: اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *