1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. ثبت بهترین افزایش هفتگی قیمت طلای…

ثبت بهترین افزایش هفتگی قیمت طلای جهانی

ثبت بهترین افزایش هفتگی قیمت جهانی طلا


قیمت جهانی طلا در روز جمعه به بالاترین رقم دو هفته اخیر نزدیک شد و در 2053 دلار ثابت ماند. قیمت جهانی طلا در هفته گذشته 1.8 درصد افزایش یافت.به گزارش میهن تجارت، هر اونس طلا در 2053 دلار و 9 سنت آمریکا ثابت بود و تا این هفته 1.8 درصد افزایش یافته است که در صورت حفظ رشد، بهترین افزایش هفتگی از اواخر دسامبر تاکنون است. طلای آمریکا بدون تغییر در 2070 دلار و 30 سنت در هر اونس باقی ماند.

رشد 1 درصدی قیمت جهانی طلا در روز پنجشنبه

پس از اینکه آمارهای وزارت کار ایالات متحده نشان داد که تعداد بیکاری در هفته گذشته بیش از حد انتظار افزایش یافته است، طلا روز پنجشنبه نزدیک به یک درصد افزایش یافت.

تحلیلگران گلدمن ساکس گفتند که انتظار می رود پس از ماه می، حداقل چهار بار دیگر نرخ بهره را کاهش دهد. در حالی که انتظار می‌رود نرخ‌های آمریکا در کوتاه‌مدت بالا باقی بماند، چشم‌انداز کاهش احتمالی نرخ‌ها، که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو نیز در نشستی در اوایل هفته جاری به آن اشاره کرد، نویدبخش قیمت‌های شمش است. با این حال، فدرال رزرو هیچ نشانه روشنی از زمان و دامنه کاهش نرخ بهره را ارائه نکرده است. انتظار می‌رود که داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی تأثیر زیادی بر چشم‌انداز فدرال رزرو بگذارد.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس در روز جمعه کاهش یافت و قرار بود هفته را کاهش دهد زیرا نگرانی ها در مورد بهبود ضعیف اقتصادی در واردکننده بزرگ چین ادامه دارد. بازدهی خزانه داری 10 ساله نزدیک به پایین ترین سطح خود در سال 2024 سقوط کرد. شاخص دلار آمریکا تا کنون در این هفته 0.4 درصد کاهش یافته است.

فدرال رزرو از ایده کاهش نرخ بهره در بهار عقب نشینی کرد، اما نسبت به حرکت تورم به سمت محدوده مطلوب 2 درصد ابراز اطمینان کرد، در حالی که اشاره های طولانی مدت در مورد افزایش احتمالی بیشتر را کاهش داد.

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.3 درصد کاهش به 23.10 دلار در هر اونس، پلاتین با 0.5 درصد کاهش به 908.55 دلار در هر اونس رسید و پالادیوم با 0.1 درصد افزایش به 962 دلار رسید. دلار و 91 سنت رسید.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *