1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. اعلام قیمت جدید مرغ/ کاهش قیمت…

اعلام قیمت جدید مرغ/ کاهش قیمت در راه است؟رئیس اتحادیه مرغداری با اشاره به ثبات بازار مرغ گفت: قیمت فعلی مرغ زنده کیلویی 60 هزار تومان و مرغ گرم کیلویی 78 تا 85 هزار تومان است.به گزارش به گزارش میهن تجارت، رئیس اتحادیه طیور و ماهی از توزیع روزانه ۱۵۰۰ تن مرغ گرم در تهران خبر داد.

مهدی یوسف خانی از ثبات بازار مرغ خبر داد و گفت: قیمت فعلی مرغ زنده 60 هزار تومان و مرغ گرم 78 تا 85 هزار تومان است.

وی از توزیع روزانه 1500 تن مرغ در تهران خبر داد و گفت: با توجه به کاهش تقاضا نسبت به میزان عرضه، از تورم قیمتی جلوگیری شده است.

امکان کاهش قیمت مرغ در بازار

یوسف خانی ادامه داد: با توجه به شرایط جوجه کشی و تولید، انتظار می رود تغییر خاصی در بازار ایجاد نشود و تنها با توجه به حجم بالای جوجه ریزی و افزایش عرضه در اسفند ماه، احتمال کاهش قیمت وجود دارد.

رئیس اتحادیه طیور و ماهی گفت: طبق آمار در سال های گذشته کشور به 100 تا 110 میلیون قطعه جوجه ریزی در ماه نیاز داشت و با توجه به نوسانات قیمت گوشت قرمز حداکثر مصرف گوشت مرغ خواهد بود. 250000 تن، بنابراین باید 120 میلیون جوجه در ماه جوجه ریزی شود. اتفاق خواهد افتاد.

وی بیان کرد: بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی و سازمان های تولیدی، تولید جوجه کشی به 150 میلیون دستگاه رسیده است، یعنی تولید مرغ به بالای 300 هزار تن می رسد و حمایت از خرید مرغ به منظور تامین ذخایر استراتژیک باید از ماه آینده ارائه شود.
منبع:

اخبار آنلاین


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *