1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. قیمت برنج افزایش یافت

قیمت برنج افزایش یافت

قیمت برنج افزایش یافت


سخنگوی اتحادیه بنکداران مواد غذایی درباره افزایش قیمت برنج توضیح داد.به گزارش به گزارش میهن تجارت، حسین فرهادی سخنگوی اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران در تشریح بازار روغن، برنج و حبوبات به عنوان پرمصرف ترین اقلام خوراکی در ماه رمضان و عید نوروز گفت: روغن به اندازه کافی وجود دارد. در بازار و حتی قیمت آن نیز در تابستان سال جاری 15 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: این کاهش قیمت به دلیل ارزان شدن مواد اولیه تولید نفت در دنیا اتفاق افتاد و به دلیل اینکه مواد اولیه تولید نفت در ایران وارداتی و با ارز 28 هزار و 500 تومانی وارد می شود، این کاهش قیمت جهانی باعث شد. تولید ارزان‌تر نفت و با هماهنگی وزارت جهاد، کاهش قیمت مصرف‌کننده را نیز شامل می‌شود. اما ارزان شدن نفت باعث تحریک تقاضا نشد و به طور کلی الگوی خرید مردم به گونه ای است که وقتی کالایی گران و کمیاب می شود، تشویق به خرید آن می شوند و کاهش قیمت، رغبتی به خرید را تحریک نمی کند.

فرهادی در ادامه بر وجود تعادل و ثبات در بازار نفت تاکید کرد و تصریح کرد: نگرانی برای عرضه این کالاها در ماه رمضان و عید نوروز وجود ندارد و حتی با توجه به مصرف، احتمال افزایش قیمت صفر است. رشد اندکی دارد، زیرا در حال حاضر عرضه نفت از تقاضای خود فراتر رفته و با مازاد نفت در بازار مواجه هستیم.

سخنگوی اتحادیه بنکداران مواد غذایی از افزایش قیمت برنج خبر داد و گفت: قیمت برنج در روزهای گذشته کیلویی 2000 تا 3000 تومان افزایش داشته است که این افزایش قیمت شامل برنج ایرانی و برنج وارداتی می شود.

وی دلیل افزایش قیمت برنج را تضمین خرید برنج های پرمحصول از سوی دولت دانست.

فرهادی در پایان خطاب به بازار حبوبات گفت: چندی پیش قرار بود ارز واردات حبوبات از تالار اول به تالار دوم تغییر کند و این امر باعث افزایش قیمت حبوبات شود، اما به دلیل نزدیک بودن این اتفاق رخ داد. ماه رمضان و عید نوروز. سقوط کرد و به همین دلیل برای ماه رمضان و عید غلات گران قیمت نخواهیم داشت.
منبع:

ایلانا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *