1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. جنگ غزه رژیم صهیونیستی و آمریکا…

جنگ غزه رژیم صهیونیستی و آمریکا را به بن‌بست کشاند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، احمد وحیدی امروز – شنبه چهاردهم بهمن – در همایش «بهار 46» که به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد، با اشاره به جنگ و غزه و دخالت رژیم صهیونیستی در … این جنگ تصریح کرد: این بن‌بستی است که ملت مقاوم فلسطین، رژیم صهیونیستی و آمریکا آن را ساخته است.

وزیر کشور با بیان اینکه سیاست رژیم صهیونیستی در این جنگ مشخص نیست، افزود: آیا تا امروز حرف درستی از سیاست آنها شنیده اید؟ یک روز می گویند غزه را می گیریم، یک روز می گویند کرانه باختری را می گیریم.

وی ادامه داد: برنامه ای که امروز دنبال می کنند این است که نه سازمان خودگردان و نه حماس. آنها می خواهند یک سازمان جدید ایجاد کنند. امروز خدا به ما نشان می دهد که در چه شرایط بدی بودند.

وحیدی افزود: آنچه امروز در این دوره اخیر شاهد هستیم اتحاد مردم جهان در سطح یک موضوع است. ما هیچ وقت ندیدیم که همه مردم در موضوعی که ضد صهیونیستی است و در حال تبدیل شدن به استکبار استکبار است، نظر و توافق یکسانی داشته باشند. این هم ناشی از جهل استکباری است. اگر رژیم صهیونیستی و آمریکا کار را تمام می کردند و تسلیم ملت فلسطین می شدند، به اینجا نمی رسید. این یک مقدمه بسیار بزرگ با پرچم ملت فلسطین است.

وزیر کشور با اشاره به حملات انصارالله یمن به مواضع رژیم صهیونیستی و سرزمین های اشغالی گفت: این کاری است که مردم یمن انجام دادند. فقط حماس در فلسطین نیست. امروز ملت فلسطین درگیر است و رژیم با مردم فلسطین درگیر است نه گروهی. با کاری که این نادانان کردند به ریشه خود ضربه زدند و البته ملت فلسطین و کودکان و زنان نیز آسیب دیدند. خداوند توفیقات بزرگی را در مقابل همت و ایستادگی عظیم ملت فلسطین عطا خواهد کرد.

وحیدی ادامه داد: می خواهند موضوع را طوری طرح ریزی کنند که گویی فقط حماس در فلسطین است. بله، حماس مبتکر و در میدان است، اما امروز رژیم صهیونیستی مدام می خواهد حماس را از ملت فلسطین جدا کند و بگوید ما فقط با یک گروه هستیم.

وی با اشاره به اینکه امروز اگر می بینید ملت یمن به رژیم صهیونیستی حمله می کند چیز عجیبی نیست، افزود: تغییر معادلات قدرت در دنیا به این معناست که همین اتفاق می افتد. یمنی ها رسما اعلام می کنند که ما نمی ترسیم و کشتی هایی را که قصد کمک به این جنایتکاران سیاه پوست را دارند، متوقف خواهیم کرد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه این روحیه مقاومت و عدالت خواهی و ضد صهیونیسم حرکتی جدید است، گفت: می خواهند این حملات را به ایران نسبت دهند که اشتباه است. آنها نمی خواهند وجود مقاومت و ملت های مقاوم را بپذیرند. در مورد ایران نیست. خود ملت ها بالغ شده اند و به چنین خودآگاهی بزرگی رسیده اند.

وحیدی تاکید کرد: جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی زاده شد موضوع فلسطین همراهی شده است. زمانی که امام (ره) کار را شروع کرد، یکی از اولین شعارهای ایشان شعار فلسطین بود بود و انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی تا امروز از شعارهای اصلی خود عقب نشینی نکرده اند.

وی یادآور شد: جنبش مقاومت مانند جمهوری اسلامی یک جنبش دموکراتیک است و در فلسطین حماس در یک انتخابات آزاد کار را بر عهده گرفته است.

منبع: ایرنا

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *