1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. حکم حبس جدیدی علیه نخست وزیر…

حکم حبس جدیدی علیه نخست وزیر برکنار شده پاکستان و همسرش صادر شد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: دادگاهی در پاکستان عمران خان نخست وزیر پاکستان را برکنار و همسرش را به دلیل نقض موازین اسلامی در پرونده ازدواج شرعی مجرم شناخته و هر یک از آنها را به 7 سال زندان محکوم کرد.

این سومین پرونده دادگاه عمران خان و همسرش بوشاری بیگم در یک هفته اخیر است که طی آن این دو نفر به حبس محکوم می شوند.

شبکه خبری یهودی نیوز پاکستان اعلام کرد که رئیس دادگاه در جریان حکم قطعی مربوط به پرونده ازدواج، عمران خان و همسرش را به ۷ سال زندان محکوم کرد.

پیش از این نخست وزیر معزول پاکستان محاکمه خود در دادگاه ها را یک ترفند سیاسی برای تضعیف روحیه هوادارانش خوانده و مدعی شده بود که تمامی پرونده های قضایی وی فاقد وجاهت قانونی است.

وی پرونده های اختلاس مالی و زندگی شخصی علیه خود را جعلی و تبانی سیاسی دانست که از 22 ماه گذشته در پاکستان علیه او و حزبش جریان دارد.

نخست وزیر سابق پاکستان هفته گذشته از سوی دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده های افشای اسرار محرمانه این کشور به 10 سال زندان محکوم شد. چند روز بعد، دادگاه مبارزه با اختلاس، عمران خان و همسرش را به جرم اختلاس مالی کلان به ۱۴ سال زندان محکوم کرد.

حزب جنبش عدالت پاکستان که ریاست آن از عمران خان به یکی دیگر از نزدیکان وی رسیده است، همواره نسبت به برخورد گزینشی اعضای این حزب و ممانعت از حضور آنان در میهن تجارتات آتی پاکستان ابراز نگرانی کرده است.

روابط عمومی حزب جنبش عدالتخواه پاکستان در واکنش به حکم جدید زندان عمران خان و همسرش بیانیه ای صادر کرد و آن را تمسخر قانون و در نتیجه جلسات عجولانه دادگاه بدون شنیدن اظهارات متهمان توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است: محاکمه توسط دادگاه میهن تجارتات آتی پاکستان را زیر سوال خواهد برد و آزمون بزرگی برای دادگاه عالی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *