1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. دولت قائل به میدان باز سیاسی…

دولت قائل به میدان باز سیاسی است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت از کرمانشاه، عبدالله مرادی در دیدار امروز – شنبه – 14 بهمن ماه – با احزاب و فعالان سیاسی استان کرمانشاه، با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو و مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات، گفت: مردم در این انتخابات شرکت خواهند کرد. گفت: هر اتفاقی در کشور بیفتد از صندوق های مردم می گذرد و همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کرده اند جمهوریت و اسلام این نظام به رای و نظر مردم بستگی دارد.

وی دعوت به شرکت در انتخابات را دعوت به خیر دانست و افزود: نباید انتخابات را یک رقابت سیاسی کوتاه مدت بدانیم که در یک بازه زمانی مشخص برگزار می شود و فردای انتخابات به پایان می رسد، بلکه انتخابات است. فرصتی برای همدلی و مسئولیت اجتماعی همه مردم. است.

دولت به دنبال صلح و گشایش سیاسی است

مدیرکل سیاسی وزارت کشور همچنین به نقش دولت به عنوان مجری انتخابات اشاره کرد و گفت: دولت به عنوان یک نهاد ناظر، هماهنگی نهادها، امور اجرایی، مسائل مربوط به تقسیمات انتخاباتی، امور اجرایی و نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد. و غیره.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم دو ویژگی کلیدی دارد که در انتخابات پیش رو نیز به آن پایبند خواهد بود، آرامش سیاسی و تقوا را یکی از این دو ویژگی برشمرد و گفت: رئیس جمهور، وزرا و استانداران این دولت هرگز وارد عرصه نمی شوند. رقابت، حاشیه‌ها و اختلافات بین نیروها حل نمی‌شود و به دور از سروصدا، معطوف به رفع گلایه‌های به جا مانده از گذشته در کشور می‌شوند.

مرادی تلاش برای رشد اقتصادی کشور، تکمیل پروژه های زیربنایی که چندین دهه راکد مانده بود و … را از مصادیق تلاش دولت دانست که هدف آن جلب رضایت و بهره مندی مردم است.

وی رویکرد دیگر دولت را در کنار آرامش سیاسی، التزام به قانون و اجرای اصل بی طرفی و عدم تحزب خواند و گفت: دولت در انتخابات کاندیدا نداشته و حامی هیچ کدام نیست. حزب سیاسی.”

مدیرکل سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه دولت معتقد به میدان باز سیاسی است که این موضوع در دیدار رئیس جمهور با احزاب و گروه های سیاسی که با حضور بی سابقه از انواع سلیقه های سیاسی برگزار شد، مشهود بود، گفت: تاکید کرد: با نگاه دولت به مشارکت همه احزاب دارای شناسنامه در انتخابات، همه گروه های سیاسی امکان حضور و داشتن نماینده در انتخابات را دارند و می توانند خود را در معرض رای مردم قرار دهند.

وی با بیان اینکه نظر دولت این است که فضا باز باشد تا همه احزاب با هر نگرش سیاسی بتوانند در مسائل مشارکت کنند، افزود: حضور سلایق مختلف برای پیشرفت و توسعه کشور مفید است.

نقش مهم احزاب در انتخابات کشور

مرادی سپس به نقش احزاب در فضای سیاسی کشور و انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: آنچه که باعث می شود انتخابات به فضایی برای مشارکت و همدلی مردم تبدیل شود وجود حلقه های میانی موثر به ویژه احزاب و گروه های سیاسی است که به همین دلیل است. لازم است احزاب برای ایفای حداکثری نقش خود از جنبه مطالبه گری به دور باشند و وارد برنامه های اجرایی و گفتمان و اقدامات سیاسی شوند.

وی از احزاب خواست تا در ایجاد شور و نشاط سیاسی در کشور نقش پررنگ تری داشته باشند و فعالیت خود را تنها به روزهای انتخابات محدود نکنند.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه مردم از اینکه گاهی احزاب درگیر اصطکاک های مربوط به انتصابات می شوند و گفتمان های برنامه محور و ایده محور را فراموش می کنند، خسته شده اند، یادآور شد: احزاب باید راه حل را در پیش رو داشته باشند. مشکلات مردم با ارائه برنامه مشخص

وی بر ضرورت راه اندازی خانه احزاب در استان کرمانشاه که زمینه گفتگوی مکرر فعالان سیاسی را فراهم کند، تاکید کرد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *