1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. حماس خواستار آزادی مروان برغوثی به…

حماس خواستار آزادی مروان برغوثی به عنوان بخشی از هرگونه توافق با اسرائیل شد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

حماس روز جمعه سیزدهم بهمن ماه اعلام کرد که آزادی مروان برغوتی، یکی از رهبران زندانی جنبش فتح، باید بخشی از هرگونه توافق با اسرائیل برای پایان دادن به درگیری در غزه باشد.

به گزارش آسوشیتدپرس، اگرچه مروان برغوتی بیش از دو دهه را در زندان های اسرائیل گذرانده است، اما همچنان نقش محوری در میان گروه های فلسطینی ایفا می کند.

آسوشیتدپرس افزود: این اقدام گروه حماس با هدف جلب حمایت فلسطینی ها و نیز اعتراف به جایگاه مروان برغوثی به عنوان یک شخصیت متحد کننده در میان گروه های فلسطینی است.

قدوره فارس، وزیر امور زندانیان تشکیلات خودگردان فلسطین در این باره به آسوشیتدپرس گفت که حماس در تلاش است تا به فلسطینی ها نشان دهد که یک “جنبش بسته” نیست.

روز جمعه، اسامه حمدان، یکی از رهبران حماس، علاوه بر مروان برغوتی، خواستار آزادی احمد سعادت شد که یکی از رهبران یک سازمان چپگرای فلسطینی است که وزیر گردشگری اسرائیل را در سال 2001 به قتل رساند.

فلسطینی ها مروان برغوتی 64 ساله را که یکی از اعضای حزب محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین است، جانشین طبیعی او می دانند که 88 سال سن دارد. به گزارش آسوشیتدپرس، همچنین برای برخی از آنها، مروان برغوثی مانند نلسون ماندلا است.

اما اسرائیلی ها برای متقاعد کردن اسرائیل برای آزادی او بسیار مشکل هستند.

او که یکی از رهبران «انتفاضه» است، پنج بار به حبس ابد محکوم شده است.

در سال 2011، در جریان آزادی هزار اسیر فلسطینی در ازای آزادی یک اسیر اسرائیلی در غزه، اسرائیل درخواست آزادی برغوطی را رد کرد. یکی از اسرای فلسطینی که در آن زمان آزاد شد، یحیی سنور بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *