1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. ثبت نام جدید حج آغاز شد…

ثبت نام جدید حج آغاز شد + مبلغ

ثبت نام جدید حج آغاز شد + مبلغ

ایسنا: بر اساس آخرین اطلاعیه سازمان حج و زیارت، دارندگان اسناد حج تا پایان شهریور ماه 1386 می توانند از ساعت 10 صبح امروز با مراجعه به سامانه http://reserve.haj.ir/ ثبت نام در حج انجام دهند. شنبه 7 بهمن 1402.

ثبت نام زائران با تعیین کاروان و پرداخت هزینه صورتحساب این سفر به مبلغ 140 میلیون تومان انجام می شود.

سازمان حج و زیارت پیش از این تا پایان مرداد ماه 96 با دارندگان اسناد حج فراخوان داده بود و فراخوان سایر سپرده گذاران تا تکمیل ظرفیت کاروان ها به صورت روزانه ادامه خواهد داشت.

همچنین افرادی که وجوه مربوطه را در کاروان های حج سال 1398 ثبت نام و واریز کرده بودند، اما به دلیل لغو سفر حج در آن سال و سال های بعد از آن، موفق نشدند و هنوز انصراف نداده اند، نیازی به انصراف ندارند. پیش ثبت نام کرده و همزمان با اعلام ثبت نام نهایی، امکان ثبت نام مستقیم در کاروان ها را خواهند داشت.

سهمیه حج ایران در سال 1403 82 هزار و 500 نفر تعیین شده است و تا این لحظه کمتر از نیمی از این جمعیت در کاروان ها ثبت نام کرده اند.

بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، عملیات اعزام کاروان های حج از ابتدای ماه ذی القعده (دهه سوم اردیبهشت ماه 1403) آغاز و تا پایان ماه ذی الحجه به پایان می رسد. و اوایل ماه محرم 1446 (نیمه دوم تیر 1403).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *