1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. کدام مواد غذایی مانع انسداد رگ‌های…

کدام مواد غذایی مانع انسداد رگ‌های قلب می‌‎شود؟

به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، سبزیجات بخشی از یک رژیم غذایی متعادل هستند که به بهبود سلامت قلب و عروق کمک می کنند، انسداد عروق قلب یک اختلال پیچیده پزشکی است که باید توسط متخصصان بررسی و درمان شود، این مشکل اغلب به دلیل سفتی، سختی شریان ها یا تجمع پلاک در شریان ها اتفاق می افتد. نتایج بررسی ها نشان می دهد که فیبر محلول در برخی سبزیجات خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد که در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم:

سبزیجات برگ سبز

سبزیجات برگ سبز به بهبود سلامت قلب کمک می کنند زیرا سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها از جمله چغندر، اسفناج و کلم پیچ هستند. این سبزیجات حاوی موادی هستند که فشار خون را کاهش داده و به طور کلی سلامت قلب را بهبود می بخشد.

کلم بروکلی

از آنجایی که کلم بروکلی غذایی سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین و فیبر است، به بهبود سلامت قلب کمک می کند، مواد موجود در این سبزیجات دارای خواص ضد التهابی هستند و به بهبود سلامت قلب کمک می کنند.

گوجه فرنگی

لیکوپن که به مقدار زیاد در گوجه فرنگی یافت می شود، آنتی اکسیدانی است که به بهبود سلامت قلب و عروق کمک می کند، مصرف گوجه فرنگی باعث کاهش فشار خون و افزایش خطر بیماری های قلبی می شود.

آووکادو

آووکادو سرشار از چربی های تک غیراشباع است که برای سلامت قلب مفید است و سرشار از مواد مغذی است. علاوه بر این، پتاسیم در آووکادو به تنظیم فشار خون کمک می کند.

فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای سرشار از فیبر، ویتامین C و ویتامین A است، این مواد مغذی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهند.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *