1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. سرمای هوا ماندگار است / از…

سرمای هوا ماندگار است / از سه‌شنبه منتظر بارش‌های جدید باشید

صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز در برخی از مناطق غرب و شمال غرب بارش پراکنده برف و وزش باد و در سایر نقاط کشور آسمان صاف خواهد بود.

وی افزود: روز دوشنبه در برخی نقاط شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و باران پیش بینی می شود و روز سه شنبه با ورود سامانه جدید بارشی در غرب، شمال غرب، سواحل دریای خزر، برخی مناطق مستقر می شوند. در دامنه های جنوبی البرز و شمال شرقی. در کشور بارش برف، باران و وزش باد رخ می دهد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی تصریح کرد: روز چهارشنبه سامانه بارشی در شمال شرق فعال و به تدریج از مرزهای شرقی خارج می شود. طی امروز در نیمه غربی دامنه های جنوبی البرز و نوار شرقی و طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه در شرق و جنوب شرق کشور کاهش محسوس دما و طی دو روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

ضیائیان گفت: آسمان امروز تهران صاف تا کمی ابری، در برخی ساعات افزایش وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای -3 درجه و حداکثر دمای 5 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه نیمه ابری تا قسمتی است. ابری، در برخی ساعات باد افزایش می یابد و گاهی باد می وزد. بارش پراکنده شدید و دیررس با کمینه دمای 1- و حداکثر دمای 7 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه امروز همدان با کمینه دمای 7- درجه سانتیگراد سردترین و بندرعباس با بیشینه 25 درجه سانتیگراد گرمترین هوا در مراکز استانهای کشور پیش بینی می شود، اظهار داشت: پیش بینی می شود امروز همدان با حداقل دمای 7- درجه سانتیگراد سردترین و بندرعباس با حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد گرمترین باشد. دمای هوا 6- درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه آسمان صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداکثر 11 و حداقل 4- درجه سانتیگراد است.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *