1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. آمریکا: به ۳۶ موضع انصارالله در ۱۳…

آمریکا: به ۳۶ موضع انصارالله در ۱۳ نقطه یمن حمله کردیم / این عملیات با مشارکت انگلیس، استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزلند انجام شد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که ارتش آمریکا و متحدانش روز شنبه ساعت 23:30 با استفاده از ناوهای مستقر در منطقه و هواپیماهای جنگنده به 36 هدف از مواضع نیروهای یمنی در 13 نقطه مختلف یمن حمله کردند و این پایگاه ها را منهدم کردند. انجام دادند

به گزارش «انتق»، بر اساس بیانیه سنتکام، این اهداف شامل ستاد فرماندهی، ستاد کنترل حملات و انبارهای زیرزمینی سلاح و مهمات متعلق به «حوثی‌ها» و با حمایت نیروهای مسلح بریتانیا، استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزلند. انجام شده است.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده پیشتر اعلام کرده بود که در اقدامی جداگانه، روز شنبه حوالی ساعت 19:20 به وقت صنعا، شش موشک کروز ضد کشتی حوثی ها را که برای شلیک علیه کشتی ها در دریای سرخ و از دریای سرخ آماده شده بود، منهدم کرد. این حملات جلوگیری کرد

بر اساس این اطلاعیه، نیروهای آمریکایی با شناسایی موشک‌های کروز در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها متوجه شدند که این موشک‌ها تهدیدی قریب‌الوقوع برای ناوهای دریایی و کشتی‌های تجاری آمریکا در منطقه هستند و با اقدام به موقع برای انهدام آن‌ها، از آنها محافظت خواهند کرد. آزادی دریانوردی و آبهای بین المللی ایمن تر و ایمن تر برای کشتی های دریایی و تجاری است.

سنتکام همچنین گزارش داد که طی سه حمله جداگانه روز جمعه، نیروهای این ستاد 12 پهپاد حوثی را بر فراز دریای سرخ، خلیج عدن و پایگاه های پرتاب در یمن منهدم کردند.

بنابراین گزارش، روز جمعه سیزدهم بهمن ماه حوالی ساعت 10:30 صبح به وقت محلی ناوشکن “YS Carney” یک پهپاد را بر فراز خلیج عدن سرنگون کرد. حوالی ساعت 16 و 40 دقیقه بعد از ظهر جمعه حملاتی علیه 4 پهپاد در مناطق تحت کنترل حوثی ها در یمن انجام شد و این پهپادهای آماده شلیک منهدم شدند. 18-» از ناو هواپیمابر «دوایت دی آیزنهاور» هفت پهپاد را بر فراز دریای سرخ سرنگون کرد و از خسارات و تلفات احتمالی جلوگیری کرد.

ایالات متحده و بریتانیا گفتند که حملات آنها به پایگاه های شورشیان حوثی پاسخی به حملات مداوم این گروه به خطوط کشتیرانی بین المللی در آب های دریای سرخ و اختلال در تجارت جهانی است.

نیروهای یمنی که از آغاز جنگ غزه در اواسط مهرماه حملات خود را به کشتی های تجاری در دریای سرخ در حمایت از فلسطینی ها آغاز کرده اند، روز شنبه ویدئویی از یک مانور نظامی در شبکه های اجتماعی منتشر کردند، تصاویری از حملات. در مورد مراکز نظامی اسرائیل و گروگان ها. اسیر اسرائیلی ها را نشان دادند.

محمد البخیتی، یکی از اعضای ارشد شورای سیاسی آنها در واکنش به حملات روز شنبه نیروهای ائتلاف به مواضع این گروه، با بیان اینکه عملیات نظامی خود را تا “رفع محاصره غزه” ادامه خواهیم داد، گفت: وی تهدید کرد که جنبش حوثی به حملات آمریکا و انگلیس در یمن پاسخ خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *