1. صفحه اصلی
  2. »
  3. بورس
  4. »
  5. جاماندگان سهام عدالت تا چه زمانی…

جاماندگان سهام عدالت تا چه زمانی منتظر بمانند؟

میهن تجارت- قرار بود براساس مصوبه 1401 شورای اسلامی، واگذاری سهام عدالت به بازماندگان انجام شود که این اقدام انجام نشد. این موضوع در بودجه 1402 نیز لحاظ نشده است; از این رو نمایندگان مجلس این طرح را به صحن علنی بردند که با اختصاص سهام به بازماندگان موافقت شد. اما با گذشت حدود دو سال هنوز این موضوع اجرایی نشده است.

وزیر اقتصاد در خصوص آخرین وضعیت سهام عدالت بازماندگان اعلام کرده است که شناسایی افراد واجد شرایط سهام عدالت انجام و چهار میلیون و 700 هزار نفر تایید شدند. مراحل قانونی عرضه سهام این افراد باید اجرا می شد و امیدواریم تا پایان بهمن ماه موافقت وزارتخانه های مربوطه را برای این کار جلب کنیم. برخی از وزارتخانه ها هنوز با عرضه سهام شرکت های سرمایه پذیر برای سهام عدالت موافقت نکرده اند.اگرچه دولت سیزدهم در افزایش سود سهام عدالت عملکرد قابل قبولی داشته و آن را از حدود 70 هزار تومان به 600 هزار تومان به یک میلیون و 200 هزار تومان رسانده است، اما انتظار می رود در زمینه پرداخت سهام به بازماندگان نیز اقدام مناسبی صورت گیرد. . دولت می گوید منابع لازم برای تخصیص سهام عدالت به بازماندگان را ندارد.

رئیس اتحادیه تعاونی های سهام عدالت چندی پیش به ایسنا گفت: دولت می تواند برای تامین این منابع به 11 شرکت سرمایه گذاری که از سبد سهام در دولت خارج شده اند مراجعه کند. پالایش نفت تهران، بانک ملت و برخی دیگر از این شرکت ها هستند.

بر اساس آخرین برآوردها ارزش سهام عدالت هم اکنون به 14 میلیون و 276 هزار تومان رسیده و ارزش فروش 60 درصد از پرتفوی 532 هزار تومانی سهام عدالت 8 میلیون و 565 هزار و 950 تومان برآورد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *