1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. تحت پوشش بیمه نبودن خدمات تغذیه‌ای،…

تحت پوشش بیمه نبودن خدمات تغذیه‌ای، مهم‌ترین مشکل موجود است

تحت پوشش بیمه نبودن خدمات تغذیه‌ای، مهم‌ترین مشکل موجود است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، محمد باخارنیا امروز یکشنبه پانزدهم بهمن ماه در گروه اهالی رسانه با اشاره به برگزاری دو پانل وی با حضور مسئولان وزارت بهداشت در خصوص بیمه شدن خدمات دانشجویان تغذیه گفت: مشکل اصلی کارشناسان و متخصصان تغذیه نبود پوشش بیمه ای برای خدمات آنهاست.

وی با بیان اینکه باید نگاه زیبایی به خدمات تغذیه ای برداشته شود تا تحت پوشش بیمه قرار گیرند، ادامه داد: سال هاست که به دلیل عدم پوشش خدمات تغذیه، کارشناسان و متخصصان این حوزه و همچنین افراد جامعه. که نیاز مبرم به درمان دارند، اغراق آمیز است و حتی آزمایش خون ثبت شده توسط متخصص تغذیه و یا خدمات تغذیه ای ارائه شده در کلینیک ها و بیمارستان ها مشمول بیمه نمی شود.

دبیر اجرایی اولین کنگره بین المللی انجمن علمی تغذیه ایران تصریح کرد: با توجه به اهمیت تغذیه و رژیم درمانی در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری های مزمن مانند چربی خون بالا، دیابت، کبد چرب، فشار خون، بیماری های قلبی عروقی. ، بیماری های کلیوی، سرطان ها. و بسیاری از بیماری های دیگر بدیهی است ادامه این روند و نداشتن پوشش بیمه ای خدمات تغذیه می تواند در کوتاه مدت و بلندمدت پیامدهای بسیار نامطلوبی بر سلامت افراد جامعه داشته باشد.

باخارنیا وی بیان کرد: برای نشان دادن اهمیت تغذیه در گذشته شعار از مزرعه تا سفره اعلام می شد و امروز از مزرعه تا سلول را پوشش می دهد که نشان می دهد تغذیه و رژیم غذایی می تواند بر تک تک سلول ها موثر باشد. بدن انسان و بر سلامت کلی جامعه. بودن

وی افزود: با توجه به اینکه اصفهان یک شهر صنعتی است تغذیه در صنایع یکی از محورهای اصلی کنگره محسوب می شود که با استقبال خوب صنایع مواجه شد و امید است ارتباط و تعامل دانشکده تغذیه با صنایع گسترش یابد. .

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *