1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. اسلامی: برگزاری انتخابات مجلس در سه…

اسلامی: برگزاری انتخابات مجلس در سه مرحله شبیه‌سازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، محسن اسلامی ضمن تشریح تمرین دستگاه های احراز هویت و ثبت نام الکترونیکی آرا برای انتخابات یازدهم اسفندماه، گفت: برای اولین بار این رزمایش روز پنجشنبه – دوازدهم بهمن ماه – همزمان با 21 اسفندماه برگزار شد. آغاز جشن پیروزی انقلاب اسلامی است و قرار است روز چهارشنبه برگزار شود. این مانورها در روزهای 18 بهمن و یکشنبه 29 بهمن ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این مانورها برای شبیه سازی شعبه، رای گیری انجام می شود که در آن دستگاه احراز هویت روشن شده و رای دهنده صورت سپس سیگنال شاخه، کارایی دستگاه و پاسخگویی سیستم را رتبه بندی می کند کنترل و سیستم به گونه ای بارگذاری می شود تا امکان اتصال دستگاه به مرکز را شبیه سازی کند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: همچنین تعداد دستگاه ها گام به گام در سه مرحله به صورت آزمایشی بار را افزایش می دهیم ممکن است بیا بریم تا بتوانیم به یک آزمون جامع دست یابیم تا اگر در حوزه ها با کمبودهایی مواجه شدیم، آمادگی تقابل همراه داشتن و در نهایت تا بتوانیم رای گیری را با کمترین آسیب انجام دهیم.

اسلامی در پاسخ به این سوال که در کدام شاخه ها رای گرفتن آزمایشی در حال انجام است، گفت: در هر مرحله از کارآزمایی تعداد شعب را تا سقف افزایش می دهیم. گام به گام به همه شاخه هایی که سیستم را تعریف کرده ایم برسیم.

منبع: ایرنا

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *